Rukopis z Akkry od Paula Coelha

Kniha od autora Paulo Coelho Zapisniki z Akkrfy

BRATISLAVA/ADMIN – Vo Vydavatelstve IKAR vyšlo v týchto dňoch druhé vydanie románu pod názvom Rukopis z Akkry od známeho autora Paula Coelha. Spisovateľ nás v tomto diele pozýva zamyslieť sa nad našimi zásadami a ľudskosťou. Text knihy preložila Jana Benková Marcelliová. Román vychdza v brožovanej väzbe na 144 stranách. 

Je 14. júl 1099. Kým sa Jeruzalem pripravuje na vpád križiakov, Grék známy pod menom Kopta zvolá v meste stretnutie starých aj mladých, mužov aj žien. Kresťania, židia aj moslimovia, ktorí sa zídu na námestí, sú presvedčení, že si vypočujú prednášku, ako sa pripraviť na boj, Kopta im však chce povedať čosi iné. Všetko naznačuje, že stoja pred porážkou, no Grék ich nabáda, aby v každodennom živote nachádzali múdrosť, akou odpovedá na výzvy a ťažkosti. Verí, že skutočné poznanie je ukryté v prežitých láskach, utrpených stratách, vo chvíľach beznádeje i víťazstiev a v každodennom spolunažívaní s nevyhnutnosťou smrti.

Paulo Coelho je považovaný za jedného z najvplyvnejších spisovateľov súčasnosti, jeho knihy vyšli vo viac ako 170 krajinách sveta a boli preložené do 80 jazykov. Na celom svete sa z nich predalo vyše 320 miliónov výtlačkov.
Narodil sa v auguste 1947 v Riu de Janeiro a veľmi skoro sa rozhodol pre spisovateľskú dráhu. Pracoval ako divadelný herec a režisér, skladateľ a novinár. Z jeho hudobnej spolupráce s Raulom Seixasom vzniklo mnoho brazílskych rockových hitov.

 

www.ikar.sk| www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*