Rozprávková kniha s edukačným obsahom Šachuľko Matový a jeho sny

Spisovateľ a tréner Bratislavskej šachovej akadémie Martin Hunčár spolu s deťmi, pri ktorých nesmie chýbať postavička Šachuľka.

BRATISLAVA/ADMIN – Fakt ich ešte nepoznáte? Tak to ale musíme rýchlo napraviť. Šachuľko Matový a Šéfko sú dvaja najlepší kamoši. Spája ich nielen verné priateľstvo, ale aj spoločná túžba naučiť deti hrať šach.

Šachuľko je, samozrejme, prítomný na všetkých tréningoch, zabáva deti svojimi komentármi a pomáha im s nápovedami, keď nevedia uhádnuť ťažké otázky. Na začiatku každého tréningu rád rozpráva svoje zážitky. U detí si tým získal veľkú obľubu. Preto sa rozhodol jeho spoločník – Šéfko, tréner Bratislavskej šachovej akadémie Martin Hunčár, že mu dá priestor, aby vám ich vyrozprával oveľa podrobnejšie.

Šachuľko sa svojej šance s vďakou chytil a v nasledujúcich kapitolách rozprávkovej knihy Šachuľko Matový a jeho sny vám povie, kde strávil za posledný rok svoje každomesačné dovolenky. Ten sa ale má! Všetci musia chodiť do práce alebo do školy, ale niekto si len tak chodí na dobrodružné výlety. Alebo sú to len nejaké Šachuľkoviny?

Šachuľko Matový je obľúbený plyšák, ktorého poznajú azda všetci malí šachisti na Slovensku. Každý mesiac dovolenkuje v inej časti sveta. Ten sa ale má! Svojho Šéfka, trénera Martina Hunčára nechal doma, ale o dobrodružstvá nie je núdza. Šach sa totiž vďaka poštovému holubovi naučila hrať celá zvieracia ríša a náš hrdina má čo robiť, aby ich porazil.

Okrem rozprávky nájdete v knihe zaujímavosti:

– pravidlá šachu a prvé kroky pre každého začiatočníka
– námety na šachové hry a tréningy aj pre mierne pokročilých
– básničky Lenky Šimkovej
– info a fotky najlepších súčasných svetových šachistov

Rozprávková kniha s edukačným obsahom má 160 strán, ktoré sú rozdelené do dvanástich kapitol.

Knihu Šachuľko Matový a jeho sny bohato ilustroval Michal Vartík.

Dvojminútové video o knihe: https://www.youtube.com/watch?v=VQtrlun9IGc&t=4s

Záznam z uvítania knihy do života: https://www.youtube.com/watch?v=9M7QIzhtUGU&t=29s

Ukážka z knihy – čítanie z 1. kapitoly: https://www.youtube.com/watch?v=CU3J02-Jz4Q

Spisovateľ Martin Hunčár je autorom viacerých kníh pre deti a mládež: Ako Janko Oriešok porazil draka, Drakozdrap, Za Bránou Slova, Tajomný Mithras, Dopraj duši raj, Chceš sa stať misionárom? Maratón duše.

Deti potešilo aj rozprávkovo-hudobné CD Ovocinoland a tiež Život ako z rozprávočky.

Pre dospelých napísal Zdravý životný štýl. Autor Martin Hunčár žije s manželkou Danielou v Bratislave.

(Zdroj: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*