Dôvera je román o peniazoch, moci a intimite

BRATISLAVA/ADMIN – Vydavateľstvo IKAR nám v týchto dňoch prinesie na knižný trh nový originálny román s názvom Dôvera od Hernana Diaza.

Aj v ruchu búrlivých 20. rokov 20. storočia každý Newyorčan počul o Benjaminovi a Helen Raskovcoch. On je legendárny finančník z Wall Street, ona je dcéra excentrických aristokratov. Spoločne vystúpili na vrchol úspechu, práve keď sa dekáda excesov a finančných špekulácií blíži ku koncu. Za akú cenu však nadobudli to nesmierne bohatstvo? Túto záhadu rieši román Záväzky od istého Harolda Vannera, ktorý so zatajeným dychom číta celý New York. Existujú však aj ďalšie verzie tohto príbehu o úspechu.

Dôvera je román o peniazoch, moci, intimite, ale aj brilantná literárna skladačka. Pozýva čitateľa hľadať pravdu napriek lžiam, ktoré neraz tvoria podstatu osobných vzťahov, a vplyve peňazí, ktoré vedia ohýbať realitu. Ak sa chceme dopátrať pravdy, často si ju musíme vyskladať z rôznych výpovedí a kopať hlbšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

HERNAN DIAZ sa narodil v roku 1973 v Buenos Aires, časť detstva prežil v Štokholme, jeho rodina sa neskôr vrátila do Argentíny. Študoval v Londýne, potom v New Yorku, kde pôsobí dodnes. Debutoval atypickým westernom V diaľke, ktorým sa v roku 2018 zaradil medzi finalistov Pulitzerovej ceny. Tú napokon získal v roku 2023 za svoj druhý román Dôvera, podľa ktorého v súčasnosti vzniká televízny seriál pre stanicu HBO. Napísal aj monografiu o argentínskom spisovateľovi Jorgem Luisovi Borgesovi s názvom Borges – medzi dejinami a večnosťou. Jeho knihy boli preložené do viac ako tridsiatich jazykov.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 424, cena 19,90 eur, preložil Vladislav Gális.

www.ikar.skwww.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*