Príbeh o legendárnej žene, ktorá zmenila svet

BRATISLAVA/ADMIN – Vydavateľstvo IKAR prichádza v týchto dňoch na knižný trh s historickým románom Marie Curie-Sklodowska a sila snívať. Knihu napísala Susanna Leonard. 

Paríž 1891. Marie od detstva snívala, že jedného dňa sa vymaní zo stiesnených pomerov v poľskej vlasti okupovanej cárskym Ruskom. Jej sen sa splní po dvadsiatich rokoch – Marie prichádza študovať na Sorbonnu. Ako žena si však miesto na výslní vedy musí tvrdo vybojovať. Marie vie, čo chce. Nedbá na intrigy mužského sveta, púšťa sa do prelomového výskumu a začína žiť podľa svojich predstáv. Po čase nájde v príťažlivom fyzikovi Pierrovi Curiem životnú lásku, aká nemá páru. S manželom dosiahnu prevratné úspechy, no zaplatia privysokú cenu. Marie ešte netuší, aké tragické rany jej osud prichystal.

Autorka knihy Susanna Leonard vyrástla v Karlsruhe a v Paríži, je milovníčkou francúzskeho savoir-vivre, umenia žiť. Obdiv k odvážnym ženám a láska k Parížu ju priviedli na myšlienku napísať román o jednej z najznámejších osobností, ktoré v Paríži žili a pôsobili. Aj v jej prípade sa sen splnil – kniha Marie Curie-Sklodowska a sila snívať uzrela svetlo sveta.

Kniha vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 352.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*