Premiéra filmu režiséra Martina Šulíka Tlmočník

Bratislava, Admin „Edita je svojská dcéra svojho už trošku nevyspytateľného otca,“ hovorí o najnovšej filmovej postave úspešná „Učiteľka“   Zuzana Mauréry, ktorú režisér Martin Šulík obsadil do  filmu Tlmočník po boku legendárneho oscarového režiséra Jiřího Menzela.

Ten v novom filme stvárnil titulnú postavu asketického tlmočníka Aliho. Obľúbená herečka sa však tešila nielen na spoluprácu s ním, ale aj s jeho hereckým partnerom, Rakúšanom Petrom Simonischekom. „Náhodou som pred tým videla nemecký film Toni Erdmann a bola som naozaj nadšená. Takže keď som zistila, že s pánom Simonischekom budem mať  zopár obrazov, povedala som si, to je paráda. Sú to veľmi príiemní páni a stále veľkí fešáci! Mať pána Menzla na chvíľu za otca bolo celkom rozkošné. Pán Simonischek je veľký profesionál a skvelý herecký partner, takže mi bolo cťou,“ spomína na spoločné účinkovanie pred filmovou kamerou Zuzana Mauréry.

Režisér Šulík je známy tým, že do svojich filmov rád obsadzuje neopozerané „tváre“. Objavil pôvabnú Zuzanu Šulajovú (Záhrada), či svojráznu Dorotu Nvotovú (Orbis Pictus). A keďže svojim dvom hlavným hrdinom  doprial stretnutia s viacerými šťavnatými ženskými postavami,  dostali v Tlmočníkovi vďačnú hereckú príležitosť hneď 4 zaujímavé herečky : Réka Derzsi,  Anna Rakovská, Anita Szvrcsek a známa internetová komička Eva (Evelyn) Kramerová. Ako prostoreká masérka Berta sa Evelyn snaží „zbaliť“ dôstojného seniora Aliho. Či sa jej však naozaj podarí Jiřího Menzela zviesť, uvidia  diváci v slovenských kinách 1. marca.

Svetovú premiéru mal film 23. februára na medzinárodnom filmovom festivale Berlinale, ktorej sa zúčastnili tvorcovia filmu na čele s režisérom Martinom Šulíkom. Jubilujúci osemdesiatnik J. Menzel zároveň na festivale získal čestné ocenenie Berlinale Camera za mimoriadny prínos svetovej kinematografii.

(Zdroj: Garfield Film; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*