Poznáte môj úsmev, teraz spoznáte môj hlas

BRATISLAVA/ADMIN – Vydavateľstvo IKAR prichádza v týchto dňoch na knižný trh s románom pre ženy s názvom Ja, Mona Lisa. Autorkou knihy je Natasha Solomons a do slovenčiny ju preložila Adriena Richterová.

Začítajte sa do môjho príbehu. Moje dobrodružstvá za to stoja. Prežila som mnoho životov, ľúbili ma cisári, králi aj zlodeji. Mám za sebou únos aj útok. Revolúciu aj dve svetové vojny. Ale môj príbeh je aj o láske a o tom, čo sme schopní urobiť pre milovaných.

V dielni Leonarda da Vinci, priam prekypujúcej umelcovými geniálnymi nápadmi a haldami objednávok, kde si podávali kľučku nahnevaní mecenáši, nespokojné múzy, priatelia aj rivali, sa zrodil obraz Mony Lisy. Počas piatich turbulentných storočí, vo víre moci, peňazí a intríg, si tento majstrovský portrét nezískal len nevídaný obdiv a slávu, no stal sa aj predmetom krádeže. Leonardo da Vinci začuje hlas Mony Lisy a vznikne tak láskavé puto, ktoré trvá až do smrti veľkého umelca. Mona Lisa s ním prežíva jeho úspechy aj neúspechy a vytvorí si zvláštny vzťah so skutočnou ženou na obraze, s Monou del Giocondo. Rozpovie čitateľovi svoj príbeh, odhalí pravdu o rivalite, vražde aj o zlomenom srdci.

Zavedie čitateľa do očarujúceho sveta Leonardovej dielne vo Florencii, bude ho sprevádzať dianím na francúzskom dvore vo Fontainebleau a vo Versailles a odkryje mu sled turbulentných udalostí v dvadsiatom storočí.

Leonardo však nie je jediný, kto počuje jej hlas, začujú ho aj iní mimoriadne nadaní géniovia.

 

Prvé vydanie knihy vychádza v brožovanej väzbe s počtom strán 376.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*