Päť magických príbehov zo sveta čarodejníkov

BRATISLAVA/ADMINVydavateľstvo IKAR prichádza v týchto dňoch na knižný trh s knihou Rozprávky Barda Beedla s poznámkami profesora Albusa Dumbledora. Knihu napísala J.K. Rowlingová, do slovenčiny ju preložila Oľga Kralovičová a ilustroval ju Chris Riddell. 

Rozprávky barda Beedla patria do čarodejníckej série od najúspešnejšej autorky na svete J.K. Rowlingovej. Kniha prináša päť nádherných rozprávok, ktoré pred zaspávaním čítali malým čarodejníkom. Ak máte doma potenciálnych čarodejníkov, tak neváhajte, kniha teraz vychádza s krásnymi farebnými ilustráciami Chrisa Riddella.

Rozprávky barda Beedla nie sú len príbeh o troch bratoch, vďaka ktorému Harry našiel kľúč k zničeniu horcruxov. Predstavujú päť očarujúcich rozprávok plných mágie, ľsti aj poučení. Rodičia v čarodejníckych rodinách ich s obľubou čítali svojim ratolestiam pred spaním celé storočia. Z originálu, ktorý bol napísaný v runách, ich preložila Hermiona Grangerová a trefné sprievodné poznámky k nim doplnil rokfortský riaditeľ, profesor Albus Dumbledore. Do čarovného kotlíka pridajte štipku kúziel, za priehrštie huncútstva a jednu naberačku smiechu. Poriadne zamiešajte a vychutnajte príbehy barda Beedla, ktoré už od dávnych vekov fascinovali malých i veľkých čarodejníkov. Ilustrovaná grafika Harryho, Rona a Hermiony vnútri!

Prvé vydanie knihy vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 166.

Viac sa o knihe dozviete tu: https://www.bux.sk/knihy/683395-rozpravky-barda-beedla-ilustrovane-vydanie.html

O autorke:
J.K. Rowlingová je najúspešnejšou autorkou na svete, okrem iného napísala svetoznámu sedemdielnu čarodejnícku sériu o Harrym Potterovi, ktorá vznikla v rokoch 1997 až 2007. S tromi sprievodnými knižkami napísanými pre charitu sa predalo vyše 500 miliónov výtlačkov, boli preložené do viac ako 80 jazykov a nakrútili podľa nich 8 úspešných filmov. Kniha Fantastické zvery a ich výskyt, ktorú J.K. Rowlingová pôvodne napísala na pomoc nadácii Comic Relief, sa stala inšpiráciou pre novú originálnu sériu piatich filmov spoločnosti Warner Bros. Prvý sa dostal na plátna kín v roku 2016, druhý Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny v novembri 2018. J.K. Rowlingová spolupracovala s dramatikom Jackom Thornom a režisérom Johnom Tiffanym na inscenácii divadelnej hry Harry Potter a prekliate dieťa, ktorú prvý raz uviedli v londýnskom West Ende v roku 2016, na Broadwayi v roku 2018 a v ďalších svetových premiérach v roku 2019.

Pod pseudonymom Robert Galbraith píše J.K. Rowlingová detektívne romány o súkromnom detektívovi Cormoranovi Strikovi. Televíznu adaptáciu prípadov detektíva Strika pripravila spoločnosť Brontë Film & Television pre stanice BBC a HBO. J.K. Rowlingová je aj autorkou románu pre dospelých Prázdne miesto, ktorý vyšiel v roku 2012. V novembri 2020 pri príležitosti 20 rokov Harryho Pottera vychádza čarodejnícky set 1 – 7 v tvrdej väzbe. V decembri 2020 vyšiel celkom nový príbeh pre deti Ikabog.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*