Objavte najvýznamnejšie symboly sveta

BRATISLAVA/ADMIN – Vydavateľská značka AJNA vydala začiatkom marca na knižný trh lexikón s názvom Magické symboly. Knihu napísal Eric Chaline a do slovenčiny ju preložila Tatiana Langová. Lexikón s viac ako 500 znakmi a symbolmi vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 256.

Kniha objasňuje symboly z histórie, umenia a kultúry dešifrovaním symboliky a odhaľovaním historického pozadia i významu daného symbolu. Hlavné oblasti astrológie a kozmológie sú zoradené podľa tém: prírodný svet, starovek a mytológia, náboženstvá, kultúry a tajné spoločnosti, mágia a čarodejníctvo, satanizmus a démonológia, ale aj matematika, alchýmia a veda. Tento fascinujúci sprievodca dešifrovaním umožňuje lepšie pochopiť tajný jazyk znakov a symbolov a je jedinečným zdrojom informácií pre nadšencov okultizmu.

Ilustrácie majú silnú symboliku a siahajú od mýtov a legiend starovekého sveta až po ikony používané v modernom náboženstve a vo vede. Kniha je napísaná vecne a zároveň pútavo. Jednotlivé témy korešpondujú so záujmami mladšej (runy Vikingov, okultizmus) i staršej generácie (egyptské hieroglyfy, klinové písmo Mezopotámie, znamenia v horoskopoch).

Publikácia je na Slovensku jedinečná, kniha na podobnú tému vyšla naposledy pred 30 rokmi.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*