Nový sprievodca po Bratislave očami mladého autora

Bratislava, Admin – Koncom novembra prichádza do kníhkupectiev nový turistický sprievodca po Bratislave. Pod hlavičkou vydavateľstva DAJAMA ide už o tretiu edíciu určenú pre obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta.

Autorom knižnej novinky je len 24-ročný absolvent Filozofickej fakulty Juraj Kucharík, ktorý oslovil vydavateľstvo s vlastným pripraveným materiálom.

Viac než päť rokov zbieral materiály o Bratislave. „Podľa mňa je turistický potenciál Bratislavy podcenený. A to nie ani tak od zahraničných turistov ako práve od Slovákov. Mojim želaním je, aby návštevníci neostávali v meste len zopár hodín. Vďaka našej príručke majú program na aspoň štyri dni,“ hovorí rodený Trenčan, ktorý v Bratislave žije od vysokoškolských štúdií.

Bratislava je pre Európu vraj nezaujímavá

obalka-poznas-slovensko_redSpoločnú reč našiel s majiteľom vydavateľstva Danielom Kollárom, ktorý je rovnako presvedčený o potenciáli mesta na Dunaji.

Silným impulzom na vznik nového sprievodcu bol londýnsky knižný veľtrh, keď knihu odmietlo vydať svetoznáme vydavateľstvo. „Zástupca Dorling Kindersley mi povedal, že Bratislava je z európskeho pohľadu nezaujímavé mesto. Tá priamosť ma šokovala a povedal som si, že im ešte ukážeme, že naša metropola je nádherná a dokážeme vydať sprievodcu aspoň v takej kvalite ako oni,“ hovorí Kollár.

Zaujímavé pritom je, že v slovenskej metropole strávilo aspoň jednu noc v roku 2015 viac než 46-tisíc turistov z Veľkej Británie. Počet turistov môže byť ešte omnoho vyšší, keďže nie všetci v meste aj prespia.

Čo ste o Bratislave nevedeli

Málokto vie, že prvá električková trať na európskej pevnine viedla práve cez Hlavné mesto Slovenska, ktorí svätci pochádzajú z tohto mesta alebo ako vyzerala Bratislava v 9. storočí. Vďaka unikátnym mapám a viac než 600 fotografiám si čitatelia vytvoria detailnú predstavu o tom, ako vyzeralo mesto v jednotlivých obdobiach.

Kam na prechádzku v zime

Autor knihy tiež prináša tip na zimnú vychádzku, ktorú môžete nájsť v edícii pod názvom „Šľachta v Bratislave“.

Tento nenáročný dvojkilometrový okruh v uličkách Starého mesta vás ochráni pred studeným vetrom, prechádzku môžete kedykoľvek prerušiť v útulnej kaviarni a poznávací výlet zakončíte na vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí.

Stopy pravekého jaštera

dajama_bratislava_sprievodcaSpolu s novou edíciou turistického sprievodcu vychádza v bratislavskom vydavateľstve aj rodinná stolová hra Poznáš Slovensko?.

Aktuálny bestseller medzi spoločenskými hrami obsahuje obojstranný herný plán pre deti aj dospelých.

Zábavnou formou sa hráči dozvedia zaujímavosti z oblasti histórie, osobností, prírody, turistiky, umenia a kultúry. Málokto vie, ktorá obec má v erbe slona, v ktorom meste stála osmanská pevnosť Džigerdelen Parkan alebo kde sa našli stopy pravekého jaštera a v ktorom múzeu dnes stojí jeho model.

Hru Poznáš Slovensko? a knihu Turistický sprievodca po Bratislave môžu nájsť záujemcovia v kníhkupectvách po celom Slovensku.

(Zdroj: Ela Dekánková, Mediarelations; Foto: Archív DAJAMA ; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*