Nové nemecké triedy vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia

Bratislava, Admin – S podporou Nadácie otvorili Materská škola Pavla Horova a Základná škola Ivana Bukovčana nové nemecké triedy. Žiaci školský rok privítali za účasti zástupcov správnej rady Nadácie Volkswagen Slovakia a Milana Jambora, starostu bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

Nova nemecka trieda - ZŠ Ivana Bukovčana IMGP1762

„Narastajúci záujem o výučbu cudzích jazykov a technický koncept nás nesmierne teší. Naša snaha investovať do vzdelania a budúcnosti detí má zmysel aj reálne výsledky. Počet detí stúpol z minuloročných 100 škôlkarov a 75 školákov na tohtoročných 125 škôlkarov a 100 žiakov. Vďaka podpore Nadácie na nich aj tento rok čakajú viaceré novinky.“ uviedol Eric Reuting, predseda správnej rady Nadácie.

Nova nemecka trieda ZS Ivana Bukovcana 2 zm2

MŠ P. Horova v Bratislave otvorila už štvrtú triedu s názvom „koníky“, v ktorej sa deti budú denne hravou a interaktívnou formou učiť nemčinu a základy techniky. V Materskej škole na Družstevnej ulici v Martine zase pokračuje výučba v triede „chrobáčikov“.

Nova nemecka trieda - ZŠ Ivana Bukovčana IMGP1800

Prváčik Matúško sa veľmi teší do triedy na svojich kamarátov. Pred budovou školy ho už víta, tak ako každého prváka nemeckej triedy, jeho budúca učiteľka nemeckého jazyka. Vylepšenia čakajú aj žiakov prvého stupňa ZŠ I. Bukovčana s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka. Okrem telesnej a výtvarnej výchovy či konverzácie v nemčine im tento rok pribudnú ďalšie predmety s nemeckým lektorom ‒ pracovné vyučovanie a prírodoveda.
Vzhľadom na úspešnosť celého konceptu a veľký záujem zo strany rodičov podporí Nadácia jazykovú výučbu až do deviateho ročníka. Deti budú mať zároveň možnosť získať jazykový certifikát úrovne A2 až B1.

Nova nemecka trieda - ZŠ Ivana Bukovčana IMGP1792

Bližšie informácie o bilingválnej výchove v rannom veku a možnosti štúdia v týchto triedach, ako aj o projektoch Nadácie a možnostiach získania grantu nájdete na www.nadacia-volkswagen.sk .

(Zdroj: Vladimír Machalík, Volkswagen Slovakia, Foto: Archív Volkswagen Slovakia obr. č. 1, 3 a Tomáš Murárik obr. 2, 4, 5. Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*