Nepremeškajte swingový majáles vo V-klube v Bratislave

Bratislava, Admin – Dlhoročnú tradíciu májových tanečných zábav, takzvaných majálesov, aj tento rok oživia v piatok 24. 5. 2019 vo V-klube v Bratislave. Už šiestu sezónu môžu priaznivci obdobia prvej republiky navštíviť štylizovanú tančiareň v duchu hot jazzu a swingu dvadsiatych až štyridsiatych rokov minulého storočia. O živú hudbu sa počas celého večera postará orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča. Bravúrne ukážky tancov a workshop tanca „collegiate shag“ predvedú lektori tanečnej školy B-Swing a atmosféru doplní dobová módna prehliadka na tému „Dnes mám prvé randevú“. Nebude chýbať ani tradičný vintage fotokútik!

„Veľmi sa teším, že sa nám už šiesty rok darí vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja, grantového systému Ars Bratislavensis a Národného osvetového centra udržať pravidelné štýlové dobové tančiarne vo V-klube,“ povedala o swingovom majálese organizátorka a speváčka Jana Dekánková. „Tento rok sme okrem živej swingovej hudby a vtipného tanečného workshopu tanca „collegiate shag“ pripravili aj dobovú módnu prehliadku originálnych odevov z 30-tych rokov od združenia „Prvorepubliková móda“ z Moravy. Tému módnej prehliadky sme zvolili podľa populárneho dobového šlágru ʻDnes mám prvé randevúʽ, ktorý nesmrteľne interpretoval František Krištof Veselý, takže sa okrem dobových šiat dozvedia návštevníci aj niečo o tom, ako sa chodilo na rendez-vous pred takmer 100 rokmi.“ 

Na majálese sa bude tancovať alebo len tak príjemne sedieť pri sviečkach a dobrom slovenskom vínku. Fats Jazz Band však čaká v máji aj veľké turné po Slovensku a nahrávanie nového CD albumu. Viac nám prezradil kapelník, Ladislav Fančovič: „Tento rok odohráme vyše 20 koncertov po celom Slovensku a v máji začíname prvými šiestimi v Bernolákove, Vrútkach, Michalovciach, Mníchovej Lehote, Senci a Žiline. Väčšinu z týchto koncertov odohráme v rámci projektu „Nebojte sa jazzu“, ktorý získal podporu z Fondu na podporu umenia. V máji nás ale čaká aj nahrávanie dlho očakávaného vianočného albumu, aj keď to možno znie smiešne. Vydanie CD je totiž niekoľkomesačný proces a keďže nás čaká nabitá jesenná sezóna, nechceme si to nechávať na poslednú chvíľu, aby sme CD mohli uvítať do života na Swingových Vianociach.“

Swingový majáles sa uskutoční 24. mája o 20 hodine v Národnom osvetovom centre vo Véčku (V-klube) na Námestí SNP 12 v Bratislave. Oblečte sa čo najviac dobovo a počas majálesu môžete ako dvojica získať cenu v súťaži o najlepšie dobové oblečenie.

Šiesty ročník Swingového majálesu prináša atmosféru slávnych májových tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu!

Počas majálesu bude aj módna prehliadka originálnych historických odevov kolektívu Prvorepubliková móda s témou „Dnes mám prvé randevú!“

Súčasťou majálesu bude aj bazár. Prineste svoje vintage kúsky a náš tím sa o predaj postará. Dôležité je len, aby ste priniesli iba oblečenie vhodné na obdobie 1920-1950, nič modernejšie, ani sukne či šaty nad kolená a podobne.
Večer je určený rovnako pre tých, ktorí si radi pri kvalitnej hudbe posedia pri vínku, ako aj pre tých, ktorých nohy nedokážu ostať dlho pod stoličkou.

Partneri podujatia: Národné osvetové centrum, Véčko, Ars Bratislavensis, Swingmánia
Fats Jazz Band  je autentický hot jazzový a swingový orchester – kapelník Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť jazzové šlágre presne tak, ako ich vo svojej dobe nahrali jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované hudobné nástroje, dobové oblečenie a celkový prejav orchestra a spevákov sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú.
Napriek svojej, dá sa povedať, staromódnosti, zvuk orchestra vyvoláva v ľuďoch niečo nadčasové. Fats Jazz Band prináša starodávne piesne, ktoré svojou spontánnou interpretáciou prenáša do súčasnosti.

Lístky si možno zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal.

(Zdroj: JD; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*