Neobvykle efektívne tipy, ako sa lepšie sústrediť na štúdium

BRATISLAVA/ADMIN – Vzdelanie je v živote človeka veľmi dôležité. Je to investícia do budúcnosti a lepšieho života. Avšak, donútiť sa v dnešnom svete ku koncentrácii, keď sa všade okolo nás nachádza toľko rozptýlenia, nie je vôbec jednoduché.

My vám ale dáme zopár neobvyklých tipov, ktoré fungujú a možno vám pomôžu nielen pri štúdiu, ale aj v práci.

Obklopte sa iba materiálom, ktorý potrebujete pre svoju aktuálnu úlohu

Mozog je schopný efektívnejšie spracovávať informácie v prehľadnom prostredí. Preto je dobré umiestniť na stôl iba predmety, ktoré potrebujete na dokončenie konkrétnej úlohy.

Môže to byť napríklad pero, ceruzka, kalkulačka alebo textový editor v počítači. Ak je vaša študijná oblasť neusporiadaná, pred začatím práce si urobte poriadok. Čisté a upratané veci a prostredie majú upokojujúci účinok na vašu myseľ a pomôžu vám sa na učenie, vypracovanie zaujímavej bakalárskej práce alebo projekt lepšie sústrediť.

Pripravte svoj mozog na učenie cvičením hlbokého dýchania

Cvičenia hlbokého dýchania zvyšujú schopnosť vašej mysle sústrediť sa. Noradrenalín funguje ako neurotransmiter, ktorý ovplyvňuje vašu koncentráciu. A reguláciou dychu môžete jeho hladinu optimalizovať. Tak si urobte pred plánovanou prácou dychové cvičenie a uvidíte, že to bude lepšie. Alebo si urobte niekoľkominútovú prechádzku a váš mozog sa preberie.

Nezabudnite na plné náplne do tlačiarne

Nielen mobil, počítač a literatúra tvoria výbavu každého jedného študenta. Výsledný spracovaný text predsa potrebujete aj v papierovej forme. Vždy plné náplne do tlačiarne Canon vás v najnevhodnejšej chvíli už určite nezaskočia.

Neučte sa v posteli

Nesnažte sa robiť nič produktívne, keď ležíte alebo sedíte v posteli. Je dôležité, aby miesto, kde študujete, nebolo to isté ako miesto, kde spíte. Miesto, ktoré je spojené s relaxáciou a spánkom vám bude v produktivite a potrebnom výkone brániť, pretože je prispôsobené na navodenie upokojujúcej atmosféry a spánku.

Pite viac tekutín, vyvetrajte miestnosť a občas si tiež urobte prestávku ako v škole.

(Zdroj: ML; Foto: Davi Zapico/Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*