Najlepšia alternatíva k ceste do vesmíru

BRATISLAVA/ADMIN – Vydajte sa s autorom na originálnu a podmaňujúcu cestu životom vesmíru od prvých milisekúnd veľkého tresku až po súčasnosť, ba aj ďalej.

Autor vychádza z posledných objavov v astronómii a opisuje najdôležitejšie postavy a udalosti spojené s existenciou vesmíru. Mapuje, ako sa rozvíjalo naše chápanie a poznanie kozmu, a ukazuje, ako veľkí myslitelia vyvodili hlboké pravdy aj z najjednoduchších pozorovaní. Vesmír vyrástol z detských čias a dnes astronómovia sledujú jeho prechod od dospelosti k blížiacemu sa strednému veku. Na záver autor ponúka letmý pohľad na budúcu starobu vesmíru a na to, čo to bude znamenať pre nás. Veľkolepé putovanie kozmom spojené so zaujímavým výkladom.

Profesor PAUL MURDIN (*1942) je zaslúžilý člen Inštitútu astronómie Cambridgeskej univerzity a člen Wolfson College. Od roku 1963 skúmal supernovy, čierne diery a neutrónové hviezdy. Je spoluobjaviteľom prvej hviezdnej čiernej diery Cygnus X-1, ktorá sa našla v našej Galaxii. Od roku 1981 pracoval na zriaďovaní observatórií na Kanárskych ostrovoch, v Anglicku a v Škótsku. V roku 1988 mu udelili Rad britského impéria a v roku 2011 dostal Cenu Kráľovskej astronomickej spoločnosti za služby astronómii. Súbežne s vedeckou prácou sa venuje mediálnej prezentácii astronomických tém pre BBC a ďalšie médiá.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR vo viazanej väzbe s počtom strán 312.

www.ikar.skwww.luxusnakniznica.sk | www.priroda.sk | www.bux.sk | www.ibux.sk | 

(Zdroj: Lucia Čarná,  Andrea Gajdošová, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*