Multižánrový Festival života
v Bratislave

Bratislava, Admin – Podujatie Festival Života, ktorého hlavným bodom programu je kázanie evanjelia sa každý rok koná v inom štáte. Za posledné roky sa konal v Izraeli, Litve, Estónsku, Poľsku. Podujatie Festival Života, ktorého hlavným bodom programu je kázanie evanjelia, premiérovo prichádza na Slovensko. Multižánrový festival ponúkne prednášku renomovaného kazateľa Davida Hathawaya z Veľkej Británie a množstvo sprievodných aktivít. Už v túto sobotu 12. 9. sa uskutoční jedinečné podujatie v bratislavskej Inchebe, kde vystúpia viacerí umelci ako BCC Worship, Widelife a Life Worship. Prednášku Davida Hathawaya si široké publikum bude môcť vypočuť o 17.00 hodine v Expo Aréna v Inchebe.

David Hathaway

David Hathaway je slovenskému publiku známy ako človek, ktorý v časoch hlbokého komunizmu pašoval do Československa Bibliu. Zažil väzenie, prekonal rakovinu a za všetko vďačí len svojej viere v Boha.  Neobyčajný príbeh pastora lokálneho zboru v Anglicku sa začal písať v roku 1961. Človek s nevyčerpateľnou dávkou optimizmu niekoľkokrát precestoval celú Európu a šíril svoju kázeň. Na svojich cestách za ´železnú oponu´ na vlastné oči videl, ako boli ´východní´ kresťania prenasledovaní. Rozhodol sa im pomôcť, za čo bol režimom odsúdený a uväznený. Svojej viery sa nevzdal a z väzenia ho po roku prepustili. Pre svoju vieru bol schopný riskovať vlastný život na cestách, pri pašovaní Biblií do bývalého Československa, i vtedy, keď kázal za múrmi väznice v Čechách. Tvrdí, že komunisti ho nezničili, iba ho urobili ešte silnejším.

Festival zivota Čírová

Okrem samotného kázania v bohatom programe vystúpia aj viacerí umelci ako napríklad Mária Čírová. Táto pôvabná speváčka s koreňmi skladateľa Eugena Suchoňa má za sebou už úctyhodnú hudobnú kariéru. Vyrastala vo viere a je za to vďačná. Na svoje publikum sa snaží prenášať pohodu prostredníctvom svojej hudby. Slovenskú pop-scénu zastupuje Mária Čírová, ktorej viera v Boha vôbec nie je cudzia. „Od malička som vedená k viere, čiže vystúpenie na tomto festivale som brala ako úplne prirodzenú vec“, hovorí speváčka, ktorá začínala v gospelovej kapele. Na tento unikátny festival chystá Čírová vo svojom vystúpení aj niečo výnimočné „okrem vlastných skladieb možno zaradíme do repertoáru aj skladby od mojich obľúbených interpretov“, prezrádza speváčka. Mária Čírová má pre návštevníkov Festivalu života aj špeciálny odkaz, „Nedávno som čítala veľmi peknú myšlienku, ktorou by sa oplatilo riadiť: Existujú iba dva dni v roku, kedy nemôžeme vôbec nič urobiť. Jeden sa volá včera a druhý zajtra.“
Vstup na podujatie je voľný a doprava z celého Slovenska zdarma.

(Zdroj: Ľubomír Šimkovič, Festival života)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*