Multimediálna výstava Roberta Wilsona

Bratislava, Admin, 12. 12. 2013 - Tvorbu Roberta Wilsona slovenskému publiku po prvýkrát predstaví séria videoportrétov, kde umelec zobrazuje významné osobnosti z kultúrno-spoločenského života. Výstavný multimediálny projekt je dielom spolupráce Slovenskej národnej galérie s J&T Bankou pod produkčnou a kreatívnou

taktovkou agentúry Pavleye  Art and Culture.

Robert Wilson zm.

Technologicky aj konceptuálne náročná výstava je inštalovaná v priestoroch átria a celej plochy druhého poschodia Slovenskej národnej galérie, na ktorej divákom predstaví 29 diel. Každý štylizovaný portrét sprevádza originálna akustická stopa a projektovaný je na samostatnej obrazovke v rozmeroch 183cm x 61cm x 124 cm.

Wilson_Owl_PantMag_02

Pri technickej inštalácii bol prítomný producent Roberta Wilsona Matthew Shattuck a kurátor výstavy Noah Khoshbin.

Wilson_JohnnyDepp

Videoportréty, ktoré zobrazujú osobnosti ako napríklad Brad Pitt, Winona Ryder, Juliette Binoche, či Dita Von Teese sú výsledkom Wilsonovej spolupráce so skladateľom Michaelom Galassom, módnym návrhárom Kevinom Santosom a svetelným dizajnérom Ursom Schönebaumom. Návštevníci Slovenskej národnej galérie budú mať jedinečnú príležitosť zažiť diela v ich 3D podobe – sprevádzané svetelnou a akustickou stopou, ktoré nechávajú vyniknúť talent Roberta Wilsona a jeho presah medzi jednotlivými médiami. V čase Wilsonovej galerijnej premiéry v Bratislave bude jeho dielo paralelne uvedené v parížskom Louvri.

Rober Wilson_Steve Buscemi

Názov výstavy: ROBERT WILSON VIDEOPORTRÉTY
Termín: 13. december 2013 – 23. marec 2014
Miesto: Slovenská národná galéria, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, Bratislava

Wilson_RobDowney zm

Od 7.12. 2013 v čase od 17:00 do 22:00 hod. je na Hlavnom námestí v Bratislave spustená aj projekcia kľúčového videoportrétu Brada Pitta, ktorá pozýva verejnosť na tento originálny multimediálny zážitok.

 (kharisma)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*