Monografia významného umelca Juraja Čuteka

Bratislava, Admin – Publikácia Duša v dreve je prvou obsiahlou monografiou mapujúcou život a tvorbu významnej osobnosti slovenského výtvarného života Juraja Čuteka.

Kniha chronologicky zachytáva jednotlivé životné obdobia výtvarníka a čitateľa zoznamuje s vplyvmi, ktoré ho formovali. Do monografie okrem kunsthistorikov, výtvarníkov a autorových priateľov prispeli textami aj významné osobnosti kultúrneho života ako Kamil Peteraj, Stanislav Štepka či Alena Heribanová. Dvojjazyčná publikácia so slovenským i s anglickým textom a množstvom obrazového materiálu vychádza pri príležitosti autorovho životného jubilea.

Juraj Čutek a Vydavateľstvo SLOVART vás srdečne pozývajú na krst knihy Duša v dreve. Sochár, dizajnér a výtvarník Juraj Čutek predstaví publikáciu v bratislavskom kníhkupectve Martinus v utorok 6. februára o 18:00. Moderuje Dado Nagy.

O autorovi
Juraj Čutek (1957) študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu u profesora L. Korkoša a na Vysokej škole umelecko-priemyselnej v Prahe u profesora J. Malejovského. Patrí k výrazným osobnostiam slovenskej výtvarnej scény. Známe sú predovšetkým jeho komorné figurálne plastiky v dreve s kovovými prvkami ready-made. Čutekove diela oscilujúce medzi imaginatívnym a reálnym svetom inšpiruje história, hudba, mytológia, ale aj cirkusové umenie. Viac na stránke cutek.sk .

(Zdroj: Alexandra Petrášová, Vydavateľstvo SLOVART; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*