Jedinečná publikácia o našich krojoch s 250 fotografiami

Bratislava, Admin – Máloktorá krajina sa môže pochváliť takým bohatstvom krásnych a rozmanitých ľudových odevov, akými sa pýši Slovensko. Sviatočné i všedné ženské, mužské a detské kroje v podobe, do akej sa v jednotlivých regiónoch vyvinuli za posledných 250 rokov, sú ukážkou zručnosti a vkusu ľudových vrstiev, najmä však práce všetkých, ktorí sa podieľali na ich vzniku – tkáčok, krajčírok, vyšívačiek, čipkárok.

Kroje z jednotlivých regiónov Slovenska sú súčasťou nášho národného dedičstva a svedčia o vysokej estetickej hodnote tradičného ľudového odievania na Slovensku. Ženské, mužské a detské kroje z jednotlivých regiónov určené na slávnostné príležitosti či na všedný pracovný deň, ale aj detaily jednotlivých odevných častí a výšiviek či zdobenia vyhotovených rôznymi technikami sa v knihe predstavujú na vyše 250 unikátnych fotografiách. Stručné texty v štyroch jazykoch (slovenčina, angličtina, nemčina, francúzština) poskytnú čitateľovi nielen základné informácie o pôvode a použití krojov, ale aj ďalšie zaujímavosti o ich histórii.

Vo Vydavateľstve IKAR  vychádza v týchto dňoch  prvé vydanie tejto jedinečnej publikácie na 168 stranách vo viazanej väzbe. Autormi knihy sú Zuzana Beňušková, Jana Kucbeľová a fotograf Peter Brenkus. Cena: 19,90 €

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*