Jedinečná novinka z Ikaru Toto je Kórea

BRATISLAVA/ADMIN – Žijeme v období, kedy je pre nás cestovanie do vzdialených krajín obmedzené na minimum. No mnohí cestovatelia a dobrodruhovia už dnes snívajú o tom, ako sa pri najbližšej možnej príležitosti vypravia do krajín, ktoré túžia spoznať. Kým tak urobia, môžu sa veľa dozvedieť z cestopisov, bedekrov a poznávacích kníh o svete. V minulom roku vyšli vo vydavateľstve Ikar dve úspešné knihy o Japonsku. Nový rok  odštartovalo vydavateľstvo jedinečnou novinkou s názvom Toto je Kórea. Všetci fanúšikovia cestovania a spoznávania sa v nej dozvedia autentické informácie o tejto fascinujúcej krajine.

„Kniha Toto je Kórea vám ponúka fascinujúci sondu do kórejskej kultúry, histórie či geografie. Je napísaná veľmi pútavo a je priam nabitá zaujímavými informáciami a faktami. Autorka Soo Kim je Kórejčanka, preto čitatelia určite uvítajú, že podáva skúsenosti z prvej ruky, ktoré podčiarkujú atraktívne fotografie a grafika. Titul voľne nadväzuje na už vydaný úspešný titul Toto je Japonsko,“ uviedla šéfredaktorka non fiction literatúry a detskej literatúry Lucia Hlubeňová

O knihe:
Kórea je práve v kurze – či už ide o Oscarmi ocenený kórejský film Parazit, explóziu záujmu o K-pop, gurmánov, ktorí milujú pibimbap a kimčchi, alebo o nevídaný dopyt po K-kozmetike. Koľko však toho viete o skutočnej Kórei a o tom, ako svoju krajinu vnímajú jej obyvatelia?
Tento knižný sprievodca vás zoznámi s pôsobivými dejinami a úžasnou geografiou Kórey, jej jedinečnými zvykmi aj osobitosťami každodenného života. Prináša vyčerpávajúci prehľad všetkého, čo je kórejské – spoznáte kuchyňu, dejiny, architektúru, umenie, svojráznu módnu scénu, inovatívny dizajn, rodinný život, tradície, filozofiu, hudbu, zemepis a najnovšie technológie.
Ak sa chcete naučiť randiť po kórejsky, dozvedieť sa, kam chodia miestni obyvatelia na dovolenku, objaviť správny spôsob konzumácie kórejských pokrmov alebo si zlepšiť emočnú inteligenciu pomocou umenia nunčchi, tento sprievodca srdcom a dušou Kórey nesmie chýbať vo vašej knižnici.
Z anglického originálu preložili Hana Kucharovičová, Zuzana Hritzová, Martin Katuščák a František Paulovič. Prvé vydanie knihy Toto je Kórea vychádza vo Vydavateľstve IKAR na 224 stranách. Cena: 19,90 €.

Viac informácií o knihe: link

www.ikar.skwww.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*