Hviezdne obsadenie vo filme Valerián a mesto tisícich planét

Bratislava, Admin – V júli 2017 predstaví Luc Besson svoj nový film Valerián a mesto tisícich planét, ktorý má medzinárodné hviezdne obsadenie. Hrajú v ňom okrem iných aj Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk. Dobrodružstvo plné predstavivosti a akčných scén zavedie divákov do toho najzvláštnejšieho vesmíru, aký bol kedy stvorený.

Spoločnosť Europacorp zverejnila k filmu prvý teaser trailer.

Magic Box Slovakia uvedie film do kín 20.7.2017 v 2D a 3D verzii so slovenským dabingom.

posterKomiksový seriál, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières vyšiel po prvýkrát v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí chráni všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerián a Laureline sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír. Stretávajú sa s mnohými mimozemskými národmi a čelia nebezpečenstvám. Seriál Valerián vychádzal 43 rokov a v celku je zviazaný do 21 zväzkov. Budúci rok oslávi 50. výročie, v júli 2017 príde do kín ako celovečerný film.

Sen z detstva Luca Bessona sa stal realitou

Keď mal Besson 10 rokov zamiloval sa do komiksového príbehu o Valeriánovi a Laureline. O viac ako 40 rokov neskôr mohol konečne svoj detský sen zrealizovať. Režisér filmov ako Piaty element a Lucy uviedol: „Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerián so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celý čas sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerián. Vždy som mu hovoril, že nemôžem, pretože v celom komikse je iba desať, dvanásť ľudských postáv, všetky ostatné sú mimozemšťania. Keď som však videl film Avatar, všetko sa pre mňa zmenilo. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti nemajú žiadne hranice.“

Dvaja giganti vizuálnych efektov sa spojili, aby zmenili dejiny

Dve spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vizuálnymi efektami, VFX GIANTS WETA a IL, sa spojili pri práci na filme Valerián a mesto tisícich planét. Za pomoci spoločnosti Rodeo FX si tri najdôležitejšie spoločnosti vo svete vizuálnych efektov, ktoré stoja za filmami ako sú Avatar, Pán prsteňov, Avengers: Vek Ultrona, či Lucy dali za úlohu priniesť víziu Luca Bessona k životu.

V roku 1997 obsahoval Bessonov Piaty element 180 záberov s vizuálnymi efektami. Jeho nový film, Valerián a mesto tisícich planét ich má 2734.

Synopsia

V roku 2740 sú Valerián a Laureline zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržiavať vo vesmíre poriadok. Ich nadriadený im prikáže, aby sa spoločne vydali na misiu do dych berúceho intergalaktického mesta Alfa, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícich rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerián a Laureline vedú boj s časom, aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí náš vesmír.

M-3VDF-04686afValerián – Dane Dehaan

Klasický hrdina, srdečný, silný a odvážny, major Valerián má šiesty zmysel na taktiku a je neobyčajný bojovník. Snaží sa podľa možností dodržiavať príkazy svojich nadriadených a je rozhodnutý, že vo svojej vojenskej kariére dosiahne tie najvyššie možné méty.

Laurine – Cara Delevingne

Vysoko inteligentná, nezávislá a rozhodná Laureline je už dva roky pravou rukou majora Valeriána. Na svoju prvú skutočnú úlohu v teréne sa vydáva po jeho boku, pričom ich predpokladaná úspešnosť je sto percent. Spoločne vytvárajú jedno z najfunkčnejších partnerstiev armády ľudí.

Alfa, mesto tisícich planét

M-4VDF-16373afrpsd FinalAlfa je obrovská vesmírna stanica, ktorá sa postupne premenila na rozpínajúce sa a na pohľad oslňujúce mesto prepojených svetov. Pred mnohými storočiami obiehala Alfa okolo Zemi, dnes je ale stredom medzigalaktickej diplomacie a zároveň domovom tisícich rôznych mimozemských druhov z celého vesmíru. Všetky mimozemské druhy sa sem sťahovali roky, pretože chceli zjednotiť svoje schopnosti, technológie a zdroje, aby sa zlepšil spoločný osud ich všetkých.

Alfa rastie už od roku 1985, v súčasnosti má priemer 36 kilometrov a takmer 20 miliónov obyvateľov, medzi nimi 3236 druhov, ktoré hovoria viac ako 5000 jazykmi.

Votrelec

M-17_VDF-53446_rVesmírna loď, ktorú pilotuje Valerián a Laureline môže letieť kamkoľvek v priestore a čase. Iba jej vonkajšok prezrádza, na koľko misií sa obidvaja agenti spolu vydali a akému nebezpečiu sa počas nich vystavili. Loď je vo filme vybavená super počítačom Alex. Ten má špecifický zmysel pre humor a vlastnú osobnosť, takže pre Valeriána a Laureline predstavuje skutočného parťáka. Jeho hlas je v lodi stelesnený červeným svetlom, ktoré agentov sprevádza na všetkých ich misiách.

V komiksovom seriáli je Votrelec označovaný ako Astroloď XB982. Prvýkrát sa objavil v roku 1969 v časti nazvanom Veľký zberateľ.

(Zdroj: Dana  Freyerová; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*