Historický veľkofilm Mlčanie prichádza do kín

Bratislava, Admin – Dlho očakávaný film režiséra Martina Scorseseho  Mlčanie (Silence) vstúpi do slovenských kín 16. februára 2017.

mlcanie-2Historický veľkofilm hovorí o prenasledovaní kresťanov v Japonsku v 17. storočí.

Špeciálne premietanie filmu sa uskutočnilo už 29. novembra na pôde Pápežského východného inštitútu vo Vatikáne a zúčastnilo sa ho zhruba 300 jezuitov. Po projekcii prítomní kňazi diskutovali s režisérom, nakoľko téma bola pre viacerých z nich pojednaná kontroverzne. Režisér Scorsese je známy tým, že vo filmoch istým spôsobom glorifikuje “zradu”,  ako sme mali možnosť vidieť aj pri jeho poslednom filme Posledné pokušenie Krista.

Pôvodom taliansky režisér Scorsese sníval o natočení filmu Mlčanie už od roku 1989. Samotná práca na scenári a príprava filmu trvala niekoľko rokov.  23. decembra bola historická dráma Mlčanie  uvedená vo vybraných kinách v USA.  Kvalitu snímky, ktorá bude bojovať o nominácie na Oscara, potvrdzujú aj pozitívne zahraničné recenzie.

„Martin Scorsese natočil jeden z najväčších filmov svojej kariéry, ale tiež prešiel ohromujúcou premenou. Sledovať Mlčanie je ako ponoriť sa do duše jedného z veľkých umelcov našej doby,“ Los Angeles Times.mlcanie-3

„Režisérov vysnený film, so skvelým Andrew Garfieldom a Adamom Driverom, má rovnakú naliehavosť ako Scorseseho ranné majstrovské diela,“ Newsweek.

„Príbeh jezuitských kňazov, ktorí čelia v Japonsku prenasledovaniu, je jedným z duchovne najdojemnejších filmov režisérskeho majstra,“ Rolling Stone.

„Náboženskou historickou drámou Mlčanie Martin Scorsese dokazuje, že dokáže rovnako majstrovsky rozprávať o mužoch viery, ako o gangstroch,“ USA Today.

O filme

V polovici 17. storočia je Japonsko úplne uzavreté kontaktu so západným svetom. Kresťanstvo je tu postavené mimo zákon a kresťania musia svoju vieru skrývať.

Dvaja portugalskí jezuiti, otec Rodrigues (Andrew Garfield) a otec Garupe (Adam Driver), sa vydávajú do zeme vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom: nájsť svojho učiteľa, otca Ferreiru (Liam Neeson), ktorý sa pravdepodobne zriekol viery.

Japonskí feudáli a vládnuci samuraji sú odhodlaní kresťanstvo vo svojej zemi úplne zničiť. Šíriť slovo Božie je kvalifikované ako jeden z najťažších zločinov. Kresťania sú prenasledovaní a brutálne mučení. Buď sa zrieknu svojej viery, alebo sú vystavení nekonečnej agónii a bolestivej smrti. Mladých mníchov čaká tá najťažšia skúška viery a vytrvalosti, na ktorú možno nie sú pripravení…

mlcanie-4Historickú drámu Mlčanie natočil oscarový režisér Martin Scorsese (Skrytá identita, Vlk z Wall Street) podľa románu Mlčanie od japonského spisovateľa Šúsaku Endó. V hlavných úlohách sa predstaví talentovaný Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu), Adam Driver (Star Wars: Sila sa prebúdza) a jeden z najváženejších hercov súčasnosti, Liam Neeson (Schindlerov zoznam, 96 hodín, Medzi náhrobnými kameňmi).

Nechajme sa prekvapiť, ako tvorca stvárnil obsah a prevedenie filmu a či nás dielo uchváti alebo sklame.

(Zdroj: Dana Freyerová, Magic Box Slovakia; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*