Géniusom sa narodíte alebo sa ním môžete stať?

titulka-majstrovstvoBratislava, Admin – Vo Vydavateľstve MOTÝĽ práve vyšiel dlhoočakávaný titul s názvom MAJSTROVSTVO od renomovaného autora Roberta Greena, ktorý má na konte množstvo medzinárodných bestsellerov. Knižná novinka patrí do oblasti motivačnej literatúry, ktorá si u nás nachádza čím viac čitateľov.

KĽÚČ NA ODOMKNUTIE POTENCIÁLU

Nech si majstrovstvo predstavujete akokoľvek, podľa kontroverzného amerického bestsellerového autora Roberta Greena sa nemusíte géniom narodiť, môžete sa ním stať. Inšpiratívna kniha Majstrovstvo vám odhalí, ako sa stať úspešným a zároveň skutočným majstrom v tom, čo viete robiť a čo vás najviac baví.

V tomto nevšednom bestselleri poukazuje autor na jednoduché, ale doteraz neodhalené zákonitosti, ktoré vás prevedú nástrahami povolania a vyformujú z vás osobnosť hodnú svetového úspechu. Robert Greene podrobne preskúmal život najvýznamnejších osobností svetových dejín ako napríklad Forda, Leonarda da Vinciho, Darwina, Mozarta ale aj mnohých ich súčasníkov.

Knižná novinka odhaľuje množstvo faktov, zaujímavostí, výsledkov na odomknutie vášho plného potenciálu. Pritom „čarovný proces“ majstrovstva má tri fázy: učňovstvo, kreativita-aktivita a majstrovstvo, ktoré sú v knihe podrobne a pútavo opísané. Tak neváhajte a vykročte aj vy smerom k vášmu veľkému životnému úspechu.

Začítajte sa do úryvku motivačnej novinky Majstrovstvo:

VAŠA ŽIVOTNÁ ÚLOHA: OBJAVTE SVOJE POVOLANIE

Máte v sebe vnútornú silu, ktorá sa vás snaží nasmerovať k vašej životnej úlohe – k tomu, čo máte počas svojho života dosiahnuť. V detstve ste túto silu vnímali jasne. Viedla vás k aktivitám a predmetom, ktoré vyhovovali vašim prirodzeným sklonom, ktoré vo vás prebúdzali hlbokú a vrodenú zvedavosť. Počas nasledujúcich rokov táto sila obyčajne mizne a znova sa dostáva na povrch podľa toho, do akej miery sa riadite skôr podľa rodičov, známych či každodenných starostí, ktoré vás unavujú. Nedostatok spojenia s tým, kým ste a čo vás činí jedineč­nými, môže byť zdrojom vašej nespokojnosti. Prvý krok k majstrovstvu vedie vždy smerom dovnútra – musíte zistiť, kto ste a spojiť sa s touto vnútornou silou. Keď ju naplno prijmete, nájdete cestu k svojej prirodzenej ka­riérnej ceste a všetko ostatné zapadne na svoje miesto. Nikdy nie je neskoro začať s týmto procesom.

SKRYTÁ SILA

Koncom apríla 1519 – po mesiacoch choroby – si bol umelec Leonardo da Vinci istý, že bude žiť už len niekoľko dní. Posledné dva roky žil Leonardo na zámku Cloux vo Francúzsku ako osobný hosť francúzskeho kráľa Františka I. Kráľ ho zaplavil peniazmi a poctami, a považoval ho za žijúce stelesnenie talianskej renesancie, ktorú chcel importovať do Francúzska. Leonardo bol kráľovi veľmi užitočný, pretože mu radil v rôznych dôleži­tých veciach. Lenže teraz, keď mal šesťdesiatsedem rokov, sa mal jeho život skončiť a myšlienky sa mu obrátili k iným veciam. Napísal poslednú vôľu, prijal sviatosť oltárnu v kostole a vrátil sa do postele, kde čakal na svoj ko­niec. Kým ležal, navštívilo ho niekoľko priateľov, medzi ktorých patril aj francúzsky kráľ. Všimli si, že Leonardo má obzvlášť premýšľavú náladu. Nepatril medzi ľudí, ktorí by radi hovorili o sebe, no teraz rozprával o spo­mienkach z detstva a mladosti, a premýšľal o zvláštnom a neobyčajnom smere svojho života.

Leonardo vždy hlboko veril v osud a už roky sa mu v hlave objavovala stále jedna konkrétna otázka… Existuje nejaká vnútorná sila, ktorá spôso­buje, že všetko živé rastie a transformuje sa? Ak taká sila v prírode existuje, chcel ju objaviť, a tak hľadal jej známky vo všetkom, čo skúmal. Bol tým po­sadnutý. Teraz, v posledných hodinách svojho života, keď ho všetci priatelia nechali samého, by Leonardo túto otázku v takej či onakej forme takmer určite aplikoval na záhadu svojho života a hľadal známky sily alebo osudu, ktoré ho viedli k jeho vlastnému rozvoju a priviedli ho až do súčasnosti.

Leonardo by začal s týmto hľadaním spomienkami na svoje detstvo v dedinke Vinci, ležiacej asi tridsať kilometrov od Florencie. Jeho otec, Ser Piero da Vinci, bol notárom a skalným členom mocnej buržoázie, no keďže Leonardo sa narodil ako nemanželské dieťa, nebolo mu umožnené navšte­vovať univerzitu alebo vykonávať ušľachtilejšiu profesiu.

 Keď sa začítate do knihy, zaiste odomknete svoj potenciál, ktorý vo vás drieme a stanete sa aj vy majstrom vo svojom vysnívanom povolaní.

 obalka-majstrovstvo

(Marina Varga, Vydavatelstvo MOTÝĽ; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*