Francúzsky film Zjavenie

Bratislava, Admin – Začiatkom marca sa v našich v kinách uskutočnila distribučná premiéra celovečerného filmu Zjavenie, ktorý vznikol minulý rok vo Francúzsku. Celý dej je rozčlenený do piatich kapitol, v ktorých sa divákovi vynára veľa otázok týkajúcich sa vlastnej viery. 

Réžia: Xavier Giannoli
Scenár: Xavier Giannoli
Kamera: Eric Gautier
Hrajú: Vincent Lindon, Galatéa Bellugi, Patrick d’Assumçao, Anatole Taubman, Elina Löwensohn, Claude Lévèque, Gérard Dessalles, Bruno Georis, Aurore Broutin, Alicia Hava, Sandrine Ferraro

Jacques je novinárom v jednej z veľkých regionálnych redakcií vo Francúzsku. Jeho povesť nestranného a talentovaného investigatívneho novinára upúta pozornosť Vatikánu, ktorý ho najme na špeciálne vyšetrovanie. V jednej malej francúzskej dedine totiž vraj prišlo k zjaveniu…Hneď po svojom príchode tu stretáva citlivú a pobožnú Annu, ktorá tvrdí, že na vlastné oči videla Pannu Máriu. Anna je mladé dievča, ktoré prezentuje symbol čistoty, ku ktorému sa utiekajú celé davy ľudí. Jacques, ktorý kladie vo vyšetrovacej komisii otázky, chce poznať pravdu a postupne odkrýva celú tvár diania, aj keď sám je často na pochybách svojej viery.

Škoda len, že autori filmu nenechali v posledných častiach scenára (4. a 5. kapitola) možnosť voľby na divákovi, či si sám zodpovie na otázky viery a zamyslí sa nad vlastným životom. Takto môže vyvolať v divákovi dojem, že scenárista a režisér Xavier Giannoli vytvoril jednoznačne protináboženský film.  A s tým sa ani ja nemôžem stotožniť.

(Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*