Fascinujúca prehliadka vojenskej histórie

BRATISLAVA/ADMIN – Vo vydavateľstve IKAR vychádza vo viazanej väzbe historická encyklopédia zaoberajúca sa historickými vojenskými osobnosťami. Kniha Velikáni vojen vás pozýva na fascinujúcu prehliadku vojenskej histórie a ľudí, ktorí stáli za všetkými rozhodujúcimi bitkami – počnúc starovekým Egyptom cez stredovek až po moderné konflikty, ako sú prvá a druhá svetová vojna, vojna vo Vietname či konfrontácie na Blízkom východe.

V tomto bohato ilustrovanom sprievodcovi si prečítate životopisy 100 kľúčových vojenských osobností od Alexandra Veľkého cez Juliusa Cézara, Napoleona, Horatia Nelsona, Otta von Bismarcka, Mao Ce-tunga a ďalších, až po Winstona Churchilla s portrétmi, prehľadom najväčších úspechov a s typickými výrokmi i zaujímavosťami.

Nájdete tu detailné vyobrazenia dobových predmetov spojených s konkrétnou armádou, bitkou alebo vojakmi. Uniformy a ich súčasti, osobné veci, výstroj, zbrane či medaily – všetko doplnené krátkym opisom a vysvetlením významu či použitia. Veľké dvojstranové obrazy a fotografie kľúčových bitiek len podčiarkujú jedinečnosť tohto pútavého dokumentu.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 360, MOC 59,90 eur. Do slovenčiny knihu preložila Veronika Zitta.

www.ikar.skwww.luxusnakniznica.sk | www.priroda.sk | www.bux.sk | www.ibux.sk

(Zdroj: Lucia Čarná,  Andrea Gajdošová, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*