Fascinujúca kniha plná úžasných faktov

BRATISLAVA/ADMIN – Pod vydavateľskou značkou Stonožka prichádza v týchto dňoch na knižný trh s knihou Mláďatá divočiny. Knihu napísali John Woodward, Caroline Stamps do slovenčiny ju preložila Natália Lipová.

Pre mnohé mláďatá je život ako lotéria. Niektoré samice nakladú veľa vajec alebo porodia veľa mláďat a ponechajú ich napospas osudu – prežije len zopár z nich. Iné majú mláďat oveľa menej, venujú sa im a starajú sa o ne. Podobne ako deti, aj mláďatá živočíchov si musia osvojiť zručnosti, ktoré potrebujú na prežitie v divočine.

Kniha Mláďatá divočiny skúma neuveriteľnú zložitosť dospievania v živočíšnej ríši. Je plná úžasných faktov a zahŕňa kľúčové témy: od narodenia a prvých dní života cez začiatočnícke pokusy o lov a samostatné kŕmenie, vývoj zmyslov a komunikácie, životné prostredie a adaptáciu, ako aj zábavu plnú šantenia a hier. Fakty dopĺňajú nádherné fotografie mláďat a ich vývojových štádií, ako aj prehľadné diagramy a ilustrácie.

Kniha obsahuje aj tematické strany venované jedinečným živočíchom, napríklad samcom morských koníkov, ktorí rodia a starajú sa o svoje mláďatá.

Prvé vydanie knihy vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 224.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*