Do našich kín mieri najdrahší projekt v histórii francúzskej kinematografie – Traja mušketieri

BRATISLAVA/ADMIN – Romantický dobrodružný príbeh plný lásky a intríg, vášne a zrady, priateľstva a súbojov na život a na smrť, ktorý milujú ľudia na celom svete už takmer 200 rokov.

Výpravné spracovanie legendárneho románu Alexandra Dumasa prichádza v netrpezlivo očakávanom epose. S rozpočtom viac ako 70 miliónov eur sú Traja mušketieri: D’Artagnan/Milady najdrahším projektom v histórii francúzskeho filmu.

Na nakrúcanie bolo potrebných 650 koní a 9 000 komparzistov v prestížnych lokalitách, ako sú palác Louvre, hotel Invalidovňa, zámky Fontainebleau a Saint-Germain-en-Laye, Fort la Latte, Chantilly, citadela Saint-Malo a historické centrum Troyes. V novom spracovaní nesmrteľného dobrodružstva sa predstaví pôsobivé hviezdne obsadenie: Eva Green (Casino Royale), Vincent Cassel (Jason Bourne, Asterix a Obelix, Čierna labuť), Olive Jackson-Cohen (Neviditeľný), Vicky Krieps, Louis Garrel, Romain Duris a ďalší.

Dej filmu zavedie divákov do kráľovstva rozdeleného náboženskými vojnami, kde pod hrozbou britskej invázie hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska. Temperamentný mladý Gaskonec d’Artagnan, nebojácni a verní kráľovskí mušketieri Athos, Porthos a Aramis, krehká Konstancia, diabolsky ľstivý kardinál Richelieu a krásna a tajomná Milady de Winter sú hrdinami tohto nesmrteľného príbehu o odvahe, láske a cti.

Najnovšia francúzska filmová verzia slávneho príbehu o d’Artagnanovi sa vďaka distribučnej spoločnosti Magic Box Slovakia tento rok objaví v slovenských kinách v dvoch častiach.

Prvá časť s podtitulom d’Artagnan vstúpi do kín 6. apríla a druhá časť s názvom Milady 13. decembra.

(Zdroj: Veronika Frantová, Magic Box Slovakia; Radomír Brhlík, Be Well Media)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*