DAB v Nitre uvedie v novej sezóne deväť premiér

Nitra, Admin – Prvá celoslovenská premiéra, plánovaná na 18. septembra 2015 v Divadle Andreja Bagara v Nitre, bude zrkadliť svety a vzťahy súčasných tridsiatnikov, ale aj generačné rozdiely v rodinách. Experiment dvoch klasikov FAUST a HAMLET a dvoch predstavení jedného večera režijne povedie česko-slovenský tandem.

Vizual sezony OKO_DAB NITRA

Táto celoslovenská premiéra dvoch hier je od súčasného rakúskeho dramatika Ewalda Palmetshofera Hamlet je mŕtvy (Stav bez tiaže) a Faust je hladný a zabehla mu Grétka. Ide o projekt dvoch režisérov a dvoch samostatných hier uvádzaných v jednom predstavení. Hamleta naštuduje umelecký šéf DAB v Nitre Svetozár Sprušanský a Fausta český režisér slovenského pôvodu Braňo Holiček.

Obe hry sa snažia zachytiť život a myslenie tridsiatnikov a ich každodenné problémy, ktoré musia riešiť cez hľadanie svojho miesta vo svete, pocity chaosu, generačné rozdiely v rodine až po ekonomické tlaky novodobého materiálneho spôsobu života a rozpadu sveta. Veľmi dôležitým momentom je poukázanie na schopnosť žiť tu a teraz a dokázať uchopiť prítomnosť do vlastných rúk.

Braňo Holiček je absolventom pražskej DAMU. Pochádza z Košíc a s divadlom je spätý už od detstva, keď ešte ako malý chlapec účinkoval v niekoľkých inscenáciách Mestského divadla. Známym sa stal aj vďaka filmovej rozprávke Sokoliar Tomáš. Od roku 2009 pôsobí ako stály režisér pražského Studia Ypsilon.
Diváci sa môžu tešiť na skvelé výkony obľúbených hercov aj z radov mladej generácie ako sú Juraj Hrčka, Tomáš Turek, Alena Pajtinková, Marcel Ochránek, Janka Kovalčíková, Anka Čonková, Daniela Kuffelová a ďalší.

(Zdroj: Alena Orolínová, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*