Konferencia Cesta do hlbín duše manažéra

Bratislava, Admin – „Konferencia, ktorá má nielen profesionálny charakter, ale aj ľudský rozmer a dušu!“ Takto a podobne hodnotili účastníci konferenciu IN FÓRUM 2014, s podtitulom „Cesta do hlbín duše manažéra“, ktorá sa konala 29. 10. 2014 v hoteli DoubleTree by Hilton Bratislava.
Aj tento rok na nej vystúpili výnimoční rečníci, ktorí sa podeli o svoje názory na to, ako zvládať manažérsku rolu a nezaprieť sám sebe a svoje hodnoty.
O tom, ako vychovávať lídrov (nielen) v Čechách, aké hodnoty hľadať u budúcich lídrov a čo je potrebné zmeniť v systéme výchovy hovorila pani Renata Mrázová, generálna riaditeľka poisťovacej časti ING ČR/SR. To, že všetko je možné, no potrebné je počúvať svoje „vnútro“ a byť otvorený príležitostiam, ktoré prichádzajú presvedčil pán Branislav Hunčík, výkonný riaditeľ pre ľudské zdroje, Penta Investments. Empatia je základ komunikácie a dobre fungujúcich vzťahov – tomu nielen verí, ale aj tým žije pán Juraj Vilikovský, riaditeľ pre obchod a marketing Union poisťovne a Union životnej poisťovne. Žiť s maskou na tvári sa dlho nedá. No čím dlhšie človek vedie život, kedy nie je sám sebou, tým horšie a ťažšie nachádza svoje pravé JA. Toto manažérsky veľmi silné posolstvo predstavil pán Andrej Buchamer, obchodný riaditeľ ASBIS. Ako byť lídrom s ľahkosťou a nevytvárať si negatívne predstavy o sebe a svete, či nežiť v „programoch“ predniesol štýlom sebe vlastným, veľmi príjemným a odľahčeným, pán Peter Sasín, riaditeľ NLP akadémie. Ako byť lídrom a manažérom tam, kde skutočne ide o život? O tom sa diskutovalo v panelovej diskusii s pánom Martinom Petrenkom, primárom a zástupcom prednostu 1. Gynekologycko-pôrodníckej kliniky LFUK a FNB. V rámci poludňajšieho bloku, ktorého cieľom je účastníkov „prebrať“ po skvelom obede, sa predstavila Beata Hlohovská, etikoterapeutka, zo spoločnosti Vzájomnosť, ktorá všetkých naučila rýchle techniky na zvládanie neželaných emócií, či únavy. O novej a zaujímavej koučingovej metóde, založenej na symboloch hovorila pani Marcela Semper, symbolon špecialista, MS Consult.
Veľmi príjemné chvíle a dostatok informácií, či motivujúcich myšlienok poskytli účastníkom dvaja odborní glosátori – pán Miron Zelina, člen predstavenstva Privatbanka a Daša Malá Fabšíková, riaditeľka odboru vzdelávania Allianz – Slovenská poisťovňa. Spolu s moderátorkou konferencie pani Máriou Ruskovou, zo spoločnosti Quick´n´Smart Solutions dokázali udržať po celý deň veľmi príjemnú a úsmevom naplnenú atmosféru.

(Zdroj: Mária Rusková, Quick´n´Smart Solutions a Mária Ovčiarková, Sofisol)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*