Aukcia výtvarných diel bude aj v prospech Združenia Nádej

Bratislava, Admin – Začiatkom decembra sa uskutoční už 138. Zimná aukcia výtvarných diel aukčnej spoločnosti SOGA, ktorá podaruje vydražené peniaze z niektorých diel Združeniu sclerosis multiplex Nádej.

Poprední slovenskí umelci sa rozhodli takto pomôcť a 14 diel sa vydraží v prospech pacientov.

Aukcia sa uskutoční 5. decembra o 18 hodine v priestoroch SOGY na Panskej ulici č. 4 v Bratislave.

Ak máte záujem pozrieť si umelecké diela, neváhajte na túto charitatívnu akciu prísť. Zakúpením obrazu môžete pomôcť ťažko chorým ľuďom.

Vo Vianočnom čase sú ochotní viacerí z Vás darovať časť svojich úspor na dobrú vec. Aj tu sa ponúka jedna z možností. No ak by ste nestihli prísť na aukciu, finančný obnos môžete poslať na Združenie sclerosis multiplex Nádej (ZSMN), ktoré má sídlo: Nad Lúčkami 51, 841 05 Bratislava.

Bankové spojenie ZSMN:
Číslo účtu: SK68 0200 0000 0030 0262 3053
ICO: 37926861
DIC: 2022433567
OZ reg. na MV SR pod cislom: VVS/1-900/90-305 43 dna 3.8.2007

Sclerosis multiplex (SM) alebo roztrúsená mozgovomiechová skleróza je zákerná porucha centrálneho nervového systému. Nervové vlákna, ktoré vedú signály do celého organizmu a zabezpečujú jeho správne fungovanie, sú obalené ochranným plášťom – myelínom.

Výskum možností liečby pokračuje, no sclerosis multiplex sa, bohužiaľ, dodnes nedá vyliečiť. Napriek tomu sa dá liečiť. Život s týmto ochorením nie je jednoduchý, no tiež môže byť šťastný.

Na Slovensku týmto nevyliečiteľným ochorením trpí okolo 7000 ľudí.  Nádej združuje približne 1000 z nich – osoby, ktorým bola diagnostikovaná sclerosis multiplex, ako aj ich priateľov a rodinných príslušníkov.

Združenie sclerosis multiplex Nádej je tu pre všetkých. Cieľom združenia je pomôcť a podať pomocnú ruku. Ako hovoria sami o sebe – sme pripravení vypočuť si vás, poradiť, poskytnúť informácie a podporu. Organizujeme vzdelávacie akcie, prednášky a semináre, rekondičné a ozdravné pobyty. Sme tu na to, aby ste v tom neboli sami. Sme tu pre vás.

(Zdroj: Jaroslava Valčeková, Združenie sclerosis multiplex Nádej; Pripravila: Valéria Nagyová

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*