Kniha o futbale pre fanúšikov tohto športu, ale aj laikov

BRATISLAVA/ADMIN – V bratislavskom  kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici uviedli do života knihu FUTBAL: PRAVDIVÁ HISTÓRIA. Autor Samo Marec predstavil svoju horúcu novinku venovanú nielen priaznivcom futbalu. Prináša v nej 25 príbehov – takzvanú pravdivú históriu tejto populárnej hry. Dozviete sa množstvo faktov i bizarných historiek o hráčoch, zápasoch, majstrovstvách…Knihu do života uviedol Bene zo skupiny Modré hory, ktorá bola hudobným hosťom večera. Diskusiou sprevádzal veľký fanúšik a znalec futbalu Rudi Rus. 

S touto knihou sa zaručene nebudete nudiť. Každá z piatich hlavných kapitol – Svetové hviezdy, Zlí chlapi futbalu, Nezabudnuteľné mužstvá, Štadióny, ktoré vedia rozprávať, České a slovenské legendy – dotvára atmosféru populárneho mužského športu a oživuje mená, o ktorých počul celý svet. Samo Marec ponúka pestrú paletu životných osudov futbalových hrdinov, so všetkými ich vzostupmi a pádmi. Spoznáte nezabudnuteľné mužstvá a úžasné štadióny. Pochopíte, v čom spočíva čaro tejto nesmrteľnej hry.

Kniha je určená širokému spektru čitateľov – futbalovým nadšencom, ale aj laikom, ktorých upúta ľahkosť a obratnosť slova, s akou autor majstrovsky narába. Knihu ilustrovala Lucia Čermáková.

Autor knihy Samo Marec pri uvítaní knihy do života FUTBAL: PRAVDIVÁ HISTÓRIA.

Samo Marec (1982) píše už tak dlho, že si ani nepamätá, kedy začal. Prešiel cez blog SME, Humno.sk a mnoho ďalších portálov, až skončil v Denníku N. Teraz opäť píše pre denník SME. Dlho mu trvalo, kým zistil, že vlastne chce písať o futbale tak, aby o ňom ostatní chceli čítať. Túto knihu venuje aj tým, ktorých futbal vôbec nezaujíma.

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*