Zákazníci O2 surfujú v špičkovom pokrytí vysokorýchlostných 4G LTE a 5G sietí

BRATISLAVA/ADMIN – O2 plánuje od januára 2024 postupne v horizonte dvoch rokov vypínať vlastnú 3G sieť, ktorej využitie nástupom moderných 4G LTE a 5G technológií postupne klesalo na dnešnú minimálnu úroveň. Súbežne s vypínaním 3G siete bude O2 v daných oblastiach modernizovať a zahusťovať vlastné 4G LTE a 5G siete, čo povedie k ešte lepšej zákazníckej spokojnosti.

Najnovšie technológie už dnes umožňujú rýchlejšie načítavanie webových stránok či mobilných aplikácií, a tiež kvalitnejší zvuk počas telefonovania. Po vypnutí 3G siete sa kvalita dátovania a telefonovania v mnohých lokalitách zlepší, pretože uvoľnené frekvencie posilnia kapacitu vysokorýchlostných 4G LTE a 5G sietí. Tie majú v súčasnosti na území Slovenska špičkové pokrytie – ku koncu septembra využívalo 4G LTE sieť 97,6 % populácie a 5G sieť 69,3 % populácie.

„Komerčná prevádzka v modernej 4G LTE sieti odštartovala v decembri 2014 v Bratislave a Košiciach, a teda je tu s nami už 9 rokov. Aktuálne všetku našu pozornosť sústredíme na budovanie 5G siete, ktorá je dnes dostupná pre takmer 70 % ľudí na Slovensku. Výhoda technologicky vyspelých sietí oproti zastaralej 3G technológii je nesporná vo všetkých aspektoch – či už ide o volania, alebo stabilné a rýchle dátové pripojenie. Práve preto neustále investujeme do rozvoja našich 4G a 5G sietí. Prechod na vyššiu rýchlosť znamená ešte lepší užívateľský zážitok z dátovania, telefonovania, počúvania hudby či sledovania filmov a videí,“ priblížil Slavomír Pšenák, technologický riaditeľ O2.

O2 štartuje s vypínaním 3G siete na konci januára 2024 v okresoch Žarnovica a Zlaté Moravce. Spolu s plánovanou modernizáciou siete v priebehu 2 rokov postupne vypne 3G sieť na celom území Slovenska. Termíny vypínania v ďalších oblastiach Slovenska bude O2 komunikovať priebežne a zákazníci dostanú informáciu o presnom termíne vypnutia 3G siete v ich lokalite s predstihom, aby mali čas na výmenu zariadenia alebo SIM karty.

Vypnutie 3G siete sa dotkne len tých zákazníkov, ktorí používajú starší typ SIM karty alebo zariadenia bez podpory 4G LTE, 5G a VoLTE volania. Starú 3G SIM si zákazníci vedia bezplatne vymeniť za novšiu 4G SIM kartu v ktorejkoľvek O2 predajni na počkanie. Rovnako s výberom nového zariadenia zákazníkom pomôžu pracovníci v O2 predajniach.

(Zdroj: Annamária Krchňavá, O2 Slovakia; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*