Philips predstavil najväčšiu OLED inštaláciu na svete

Admin, 20.06.2012 - Spoločnosť Philips predstavuje Lumiblade Living Shapes, najväčšiu komerčne dostupnú svetelnú inštaláciu OLED (Organic Light-Emitting Diode) na svete.

Lumiblade Living Shapes tvorí 72 OLED panelov, ktoré obsahujú spolu 1152 Lumiblade OLED diód. Každý panel je vybavený systémom upevnenia click-fit, takže zákazník môže ľahko kombinovať ľubovoľný počet panelov a počas niekoľkých minút vytvoriť interaktívnu OLED inštaláciu. Inštalácia je určená pre firemné sídla, salóniky, hotelové haly alebo pre luxusnú bytovú výstavbu.
Philips ako jedna z prvých spoločností sprístupnila technológiu OLED architektom a dizajnérom. Ponúka im OLED panely rôznych farieb a tvarov pod názvom Philips Lumiblade. Kreatívne laboratórium Lumiblade Philips v nemeckom Aachene navyše poskytuje svetelným dizajnérom, výrobcom svietidiel a projektantom príležitosť získať praktickú skúsenosť s OLED technológiou a spolupracovať so spoločnosťou Philips pri vytváraní OLED riešení na objednávku.
Nový spôsob vnímania svetla
Philips posúva hranice výskumu inovatívneho osvetlenia predstavením stropného OLED panelu. Ide o vysoko účinné, mimoriadne tenké a ploché svietidlo s hrúbkou 1 cm. Tento krásne svietiaci povrch sa dá využiť na vytvorenie inšpirujúceho interiérového prostredia  v kanceláriách, obchodoch alebo domácnostiach.

O technológii OLED
OLED generuje svetlo pomocou polovodičov namiesto vlákna alebo plynu. Rovnako ako LED (Light-Emitting Diode), zaisťuje aj OLED osvetlenie, ktoré je energeticky úspornejšie, trvanlivejšie a ekologickejšie. Otvára tak nové možnosti, ako svetlo používať a pracovať s ním v oblastiach dekorácie, dizajnu a rozvíjania prostredia v mestách, domácnostiach, kanceláriách, obchodoch alebo hoteloch.
Ako OLED funguje
OLED technológia je založená na technológii organických polovodičov, kým LED tvoria kryštály z anorganického materiálu. Medzi týmito dvoma typmi osvetlenia sú okom viditeľné rozdiely. LED sú trblietavé svetelné body, v podstate miniatúrne žiarovky. Na druhú stranu OLED sú dokonalo ploché panely, ktoré svetlo vyžarujú rovnomerne z celej svojej plochy. Svetlo, ktoré vytvárajú, je pokojnejšie, má vyššiu žiarivosť, rozptyl a neoslňuje.
OLED vďaka tenkému a plochému profilu prináša úplne nové spôsoby využitia svetla. Nie je náhradou LED osvetlenia, ktoré má svoje vlastné, špecifické vlastnosti. Obidve technológie sa však v ére digitálneho osvetlenia veľmi dobre vzájomne dopĺňajú.
(ls)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*