Nabíjateľné batérie pre vlastný aj spoločenský úžitok

BRATISLAVA/ADMIN – Batérie tvoria podstatnú časť našich domácností. Využívame ich ako v bežnej spotrebnej elektronike, tak aj na osvetlenie alebo ako funkčnú zložku moderných elektromobilov. Preto je na mieste zodpovedný výber, porovnávanie a rozlišovanie medzi jednorazovými a nabíjateľnými modelmi. Prečo je výhodnejšie opakovane použiť tú istú batériu ako každým vybitím zaobstarať si novú?

Nabíjateľné vraj majú na viac ako jednorazové?

Nabíjateľné všeobecne garantujú vyššiu výkonnosť a spoľahlivosť ako klasické modely. Sú použiteľné aj po mnohých nabíjacích cykloch a aj v takom stave prekonávajú jednorazové batérie. Výhodou je, že opakovane vieme takto použiť aj spotrebné aaa batérie vo veľkosti tužkových až mikrotužkových. Na to, aby umožňovali stabilný výkon po celú dobu používania, vyhľadávame ich v sade s kompatibilnými nabíjačkami.

Aj samotné nabíjateľné batérie by mali niesť logo renomovaných značiek. Taktiež si musia držať krok pred konkurenciou – dnes dobre reagujeme na nabíjateľné recyklovateľné batérie, ktorými šetríme ako svoju peňaženku, tak aj okolité životné prostredie. Pri výbere rozlišujeme, či je nabíjateľná batéria vyrobená z minimálne 10 % recyklovaných materiálov a ďalej opäť recyklovateľná. Rovnako má mať vlastnosť trvácnych batérií na dlhé roky. To tieto batérie umožňujú pri tisícke nabíjacích cyklov, ale len za podmienky minimálnych strát na kapacite.

Všestranné až po náročné využitie v modernej elektronike

Nabíjateľné batérie si automaticky nespájame len s klasickými tužkovými modelmi. Sú príznačné aj pre akumulátory a nabíjateľnú 18650 batériu v zariadeniach s vysokým vybíjacím prúdom. Životnosť takej batérie predlžuje elektronická ochrana. Znižuje riziko vysokého vybitia alebo prebitia. Taktiež aj týmto článkom hrozí prehriatie či skrat, čo je negatívne aj vo vzťahu k životnému prostrediu. Preto si tieto batérie vyberajte najmä u overených predajcov.

(Zdroj: ML; Foto: Sayfar / Shutterstock.com)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*