Apple nedávno sprístupnil pre Android aplikáciu na detekciu AirTagu

BRATISLAVA/ADMIN – AirTag je zariadenie, ktoré poznajú najmä používatelia telefónov značky Apple. Ide o zariadenie, ktoré môžete schovať napríklad do auta a následne môžete prostredníctvom neho sledovať pozíciu, kde sa práve nachádza. Vzhľadom na to, že ide o drobné zariadenia, tak ide o efektívny nástroj, ako môžete nájsť zapatrošenú alebo ukradnutú vec.

Táto technológie funguje podobne, ako funkcia „Nájdi môj telefón“ od spoločnosti Google, kedy prostredníctvom mapy viete odsledovať, kde sa práve nachádza váš telefón. Samozrejme, za týmto účelom potrebujete mať zapnutý telefón. AirTag funguje veľmi podobne, technológia môže byť avšak aj zneužitou. Zatiaľ, čo v prípade iPhone používateľov detekcia tohto zariadenia je vcelku jednoduchou, tak v prípade Androidu, tomu tak nie je. To sa však mení aplikáciou Tracker Detect.

Ako informuje portál Vosveteit, tak Apple sprístupnením tejto aplikácie pre Android reaguje najmä na množiace sa incidenty, kedy rôzni ľudia využívali AirTag na sledovanie nič netušiacich ľudí, ktorí nemali ako detegovať prítomnosť tohto zariadenia.

Aplikácia, ktorú Apple sprístupnil funguje na princípe, že ak s vami cestuje neznámy AirTag po dobu dlhšiu ako desať minút, tak používateľ môže na čipe prehrať zvuk a tak odhaliť, kde je schovaný AirTag. Táto aplikácia je pritom dostupnou pre všetkých používateľov Androidu a to bez ohľadu na to, či máte telefón značky Samsung, Xiaomi, Realme a podobne. Rovnako treba uviesť, že na to, aby ste ju mohli využívať, tak nie je potrebné mať vytvorený Apple účet.

(Zdroj: PR/Reklama)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*