4ka rozširuje 5G sieť do ďalších miest a pripravuje sa na 4G na celom Slovensku

BRATISLAVA/ADMIN – Slovenský telekomunikačný operátor 4ka vylepšuje svoju mobilnú sieť a rozširuje 5G pokrytie do ďalších slovenských miest. Najmodernejšiu 5G sieť s prenosovými rýchlosťami presahujúcimi 500 Mbit/s už dnes môže využívať ďalších viac ako 50 tisíc obyvateľov v mestách Sereď, Stropkov a Topoľčany. 5G sieť 4ky je dostupná aj v Bratislave, Trnave, Nitre a malej časti Banskej Bystrice.

Rýchla 4G sieť aj na vidieku

Telekomunikačný operátor 4ka sa pripravuje aj na prechod z 3G siete na 4G sieť v národnom roamingu. Prechod na 4G sieť roamingového partnera bude prebiehať postupne po celom Slovensku počas prvého štvrťroku 2024. 4ka tak bude mať 4G pokrytie vo svojej vlastnej sieti a v sieti roamingového partnera pre viac ako 97 % populácie SR.

Prechod z 3G na 4G bude prebiehať v sieti roamingového partnera zásadne v noci, aby sa minimalizoval vplyv na zákazníkov. Po zmene sa mobilné zariadenia automaticky pripoja na dostupnú modernejšiu rýchlu 4G sieť, ktorá poskytne vyššie prenosové rýchlosti internetu. Zariadenia, ktoré nepodporujú 4G sieť budú môcť zákazníci využívať už len v 2G sieti.

Operátor preto odporúča výmenu starých mobilných zariadení za novšie s podporou technológií 5G a 4G. Zákazníci si nové zariadenie vedia zakúpiť v hotovosti v predajnej sieti 4ka – napr. v predajniach Mobilonline a Smartshopoch, alebo online k fakturovaným službám na e-shope 4ka.sk/telefony.

4ka vylepšuje historické paušály

V súvislosti s modernizáciou siete vylepšuje 4ka historické paušály TO na nové paušály SLOBODA, pričom zákazníkom sa zlepšia podmienky a cena im ostáva rovnaká. Prechod na nové paušály prebehne v dvoch vlnách od 15. decembra 2023 dôjde v paušáloch TO a Moja 100vka k zjednoteniu dát v sieti 4ka a v SR, všetky dáta bude môcť zákazník využívať v rámci SR bez zmeny ceny a následne po 15. januára 2024 príde k zmene na nové paušály SLOBODA. Zákazník si nový paušál SLOBODA môže aktivovať aj kedykoľvek pred týmto dátumom.

 

(Zdroj: Pavel Ďurík, SWAN; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*