Program AXA Fond pokračuje

Admin, 18.06.2012 - Po vlaňajšom úspechu pokračuje finančná skupina AXA s programom AXA Fond. Aj tento rok majú šancu mladí a nadaní zo sociálne slabších rodín získať podporu v celkovej hodnote viac ako 25 tisíc Eur.

Stačí, ak ich baví veda a výskum a preukazujú v tejto oblasti relevantné výsledky.

„V 1. ročníku AXA do užšieho kola vybrala a finančne ohodnotila 14 mladých ľudí. Sme radi, že v tomto roku s AXA Fondom pokračujeme a môžeme dať šancu ďalším talentovaným,“ hovorí Jana Tarčáková Janičová, hovorkyňa finančnej skupiny AXA v SR.

Hlavnými oblasťami podpory sú v rámci vedy a výskumu odbory ako napríklad ekonómia, fyzika, chémia, matematika, biológia a podobne. So žiadosťou o pomoc nájsť potenciálnych príjemcov podpory osloví AXA vzdelávacie inštitúcie, mestá a obce a širokú verejnosť. Podmienky získania podpory sú aj v tomto roku rovnaké. Žiak či študent musí vo vybranej oblasti dosahovať výborný prospech. Preukázať mimoškolskú aktivitu v účasti na súťažiach a angažovať sa v školských záujmových činnostiach. Zároveň, rodinný príjem domácnosti, v ktorej žije nesmie presiahnuť trojnásobok životného minima.

„Ak vynikáte v oblasti vedy a techniky, ste študent a máte do 26 rokov, dajte o sebe vedieť e-mailom na adrese axa.fond@axa.sk a predstavte nám svoj projekt“ odporúča Jana Tarčáková Janičová. O víťazných projektoch rozhoduje porota a priazeň verejnosti.

AXA Fond otvára svoj 2. ročník v rámci Týždňa spoločenskej zodpovenosti AXA (11. – 15. jún).

(gr)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*