NFT môžu byť rovnako veľké alebo väčšie ako všetky kryptomeny na Coinbase

BRATISLAVA/ADMIN – Kryptomenová burza Coinbase čoskoro uvedie vlastnú platformu nezameniteľných tokenov (NFT). NFT môžu byť rovnako veľké alebo väčšie” ako všetky kryptomeny na Coinbase, hovorí generálny riaditeľ Brian Armstrong. 

Agentúra Bloomberg informovala o vyjadrení generálneho riaditeľa, že ponuka NFT by mala výrazne posilniť Coinbase operácie kryptoburzy. Vďaka platforme NFT by mohla nastať zmena v celom už existujúcom obchode s kryptomenami na Coinbase. 

„Sme veľmi nadšení z NFT, toto bude v budúcnosti veľmi veľká oblasť pre kryptomeny a je tomu tak aj dnes,” povedal generálny riaditeľ, pričom dodal, že môže byť taká veľká alebo väčšia” ako obchod s kryptomenami Coinbase.

Čo je NFT?

NFT znamená nezameniteľný token, ktorý je vlastne digitálnym aktívom spájajúcim vlastníctvo s jedinečnými fyzickými alebo digitálnymi položkami (napr. umelecké diela, nehnuteľnosti, hudba alebo videá).

Kúpa a predaj NFT sa uskutočňuje online a predstavujú digitálny dôkaz vlastníctva danej položky. Sú zaznamenané na blockchaine, čo je rovnaká technológia ako kryptomeny, čím sa zaisťuje jedinečnosť aktíva. Vďaka tejto technológii je aj falšovanie NFT sťažené.

Spustenie platformy NFT

Spoločnosť Coinbase chce umožniť svojim používateľom, aby vytvárali, nakupovali a objavovali NFT založené na Ethereu. Služba poskytne zážitok, ktorý bude podobný sociálnym médiám a používateľom bude umožnené sledovať rôzne profily a taktiež aj dostávať aktualizácie.

Spustenie platformy NFT sa očakáva koncom tohto roka, pričom už teraz vyjadrilo množstvo ľudí ochotu vyskúšať to. V októbri spustila Coinbase čakaciu listinu NFT a už niekoľko dní po tom bol počet registrácií na túto platformu viac ako 1 milión.

Počet žiadateľov neustále rýchlo rástol, v dôsledku čoho obdržala spoločnosť doteraz viac ako 2,5 milióna e-mailov od žiadateľov. Celkovo je na Coinbase 68 miliónov overených používateľov a aktívnych používateľov mesačne k 2. štvrťroku 2021 bolo 8,8 milióna.

Na pripravovanú platformu NFT od Coinbase sa zaregistrovalo 10-krát viac ľudí ako celkovo na eToro OpenSea za posledných 30 dní. Podľa údajov od DappRadar, už spomínaný najväčší trh NFT na svete, OpenSea, spracoval za posledných 30 dní transakcie za viac ako 1,7 miliardy USD. Viac ako 230 000 používateľov za toto obdobie interagovalo s jeho inteligentnými zmluvami.

Ďalšie burzy s NFT

Coinbase patrí medzi jednu z mnohých globálnych krypto búrz, ktoré majú v pláne spustiť alebo už spustili svoje platformy NFT uprostred toho, čo odvetvie NFT vyznačovalo parabolickým rastom. 

Najnovšou krypto platformou, ktorá oznámila spustenie natívneho trhu NFT, sa stala v septembri kryptoburza FTX. Binance je najväčšia kryptoburza na svete debutujúca v júni. Podľa našich skúsenosti s eToro, tento broker neplánuje pridať do svojho portfólia NFT tokeny.

Spoločnosť Coinbase

Spoločnosť Coinbase zverejnila finančné výsledky, ktoré dosiahla za 3. štvrťrok. Jej príjmy sa vyšplhali na 1,2 miliardy dolárov, pričom sú získané vďaka transakčným poplatkom pri obchodovaní s kryptomenami, ako napríklad (Bitcoin = BTC) a Ether (ETH). 

V Spojených štátoch je najväčšou kryptoburzou a jej akcie sú verejne obchodované na burze Nasdaq. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o tejto kryptoburze tak si prečítajte Coinbase recenzie.

(Zdroj: Marek Kalina, OMG media; Foto: pixabay.com)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*