Ceny OFFICE ROKA 2020 sú rozdané  

Preberanie cien Office roka. Preberanie cien Office roka.

BRATISLAVA/ADMIN – Projekt OFFICE ROKA 2020 zavŕšil hľadanie tých najinšpiratívnejších pracovných priestorov roku 2020 neformálnym odovzdaním ocenení. Podujatie v príjemnej spoločenskej atmosfére sa konalo v  priestoroch sídla organizátora súťaže CBRE Slovensko.

Ceny v jednotlivých kategóriách si prevzali zástupcovia spoločností Microsoft (víťaz kategórie Inovatívna kancelária), Effectivity (víťaz kategórie Kancelária ako DNA firmy) a BDO (víťaz kategórie Zdravá kancelária). Absolútnym víťazom sa stala spoločnosť Mobile online.

Odovzdanie ceny Absolútny víťaz patrí Mobile online.

Odovzdanie ceny Absolútny víťaz patrí Mobile online.

Titul Absolútny víťaz OFFICE ROKA 2020 z rúk Tomáša Hegedűša, generálneho riaditeľa CBRE Slovensko a generálneho partnera spoločnosti Immocap Martina Marka za víťaznú spoločnosť Mobil online prevzal architekt Štefan Polakovič zo štúdia GutGut. Projekt rekonštrukcie starej Smaltovne v Lučenci na unikátne  priestory pre firmu Mobil online skutočne redefinuje vnímanie pojmu kancelária. Smaltovňa však poskytla priestory aj pre kaviareň alebo coworking, čím projekt rozširuje za hranice objektu do spoločenskej roviny  a na mestotvornú úroveň. V súčasnosti naň napríklad nadväzujú ďalšie prestavby okolitých budov a verejných priestranstiev a dá sa povedať, že aj vďaka Smaltovni sa do tejto časti mesta vracia život. „Sme súčasťou obdobia, počas ktorého pandémia mení spôsob vykonávania práce a očakávania ľudí od pracovného prostredia. Vidíme, ako sa menia úlohy a funkcionality priestorov a ako sú vnímané v širšom kontexte životného prostredia. Našou ambíciou je nielen pomáhať klientom vytvárať takéto priestory pre budúcnosť, ale aj naďalej posúvať celý sektor zviditeľnením toho najlepšieho, čo dokázali na Slovensku vytvoriť finalisti OFFICE ROKA,“ uviedol Tomáš Hegedűš, generálny riaditeľ CBRE Slovensko a dodal: „Sme zvedaví, aké trendy a inovácie budú hrať prím v ďalšom, v poradí už šiestom ročníku OFFICE ROKA.“

Cenu v kategórii Inovatívna kancelária získala spoločnosť Microsoft Slovakia.

Cenu v kategórii Inovatívna kancelária získala spoločnosť Microsoft Slovakia.

Cenu v kategórii Zdravá kancelária získala spoločnosť BDO.

Cenu v kategórii Zdravá kancelária získala spoločnosť BDO.

V krátkych príhovoroch ocenených bola cítiť neskrývaná radosť a satisfakcia, nakoľko v náročnom roku s mnohými pandemickými reštrikciami sa im podarilo realizovať ojedinelé projekty. Získať prestížne ocenenie OFFICE ROKA je tak zároveň potvrdením toho, že všetko úsilie vložené do vytvorenia optimálnych podmienok pre tvorivú prácu nezostalo nepovšimnuté odbornou i širšou verejnosťou. Napokon, rešpektovaný architekt Štefan Polakovič v ďakovnej reči viackrát spomenul slovenského architektonického „Oscara“, cenu CE.ZA.AR. a zdôraznil, že vytvoriť kvalitné zázemie pre zamestnancov je mimoriadne náročné aj v bežných časoch.

Cenu v kategórii Kancelária ako DNA firmy získala Effectivity.

Cenu v kategórii Kancelária ako DNA firmy získala Effectivity.

(Zdroj: Monika Milanová, Neuropea, Foto: CBRE Slovensko; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*