Ako vybrať vhodný radiátor do kúpeľne?

BRATISLAVA/ADMIN – Výber radiátora do kúpeľne si vyžaduje zohľadniť dôležité parametre, ktoré sa týkajú rozmerov, funkčnosti, dizajnu a samotného umiestnenia. Myslite na to, že kúpeľňový radiátor je používaný väčšinu času počas roka. Pri bohatej ponuke môžete mať problémy s tým, ako si nájsť vhodný radiátor.

Radiátor do kúpeľne slúži najmä na zvýšenie tepelného komfortu po kúpeli, vďaka čomu sa vyhnete nepríjemnej zime. Ak chcete zvoliť kombinované vykurovanie, tak nezabúdajte na doplnkové kúrenie vo forme elektrického radiátora. V prípade, že by ste si chceli počas chladnejšieho leta zvýšiť teplotu, tak môžete zapnúť centrálne kúrenie.

Možnosti zapojenia radiátora

– Moderným riešením je elektrický radiátor, kde je vykurovanie zabezpečené prostredníctvom nahrievania kvapaliny cez elektrickú tyč.

Na ústredné kúrenie domácnosti sa napája teplovodný radiátor, pri ktorom sa vykurovanie zabezpečuje vďaka prúdeniu teplej vody. Teplovodný radiátor sa ovláda bežne ako radiátor v inej miestnosti pomocou ventilu.

– Kombinovaný radiátor spája vlastnosti elektrického a teplovodného radiátora. Radiátor je počas vykurovacej sezóny súčasťou ústredného kúrenia.

– V menšej kúpeľni pre vás môže byť výhodný aj rebríkový radiátor, na ktorom dokážete vysušiť uteráky alebo oblečenie.

Na čo slúži vykurovacia tyč?

Pri pomoci s vykurovaním rebríkového radiátora oceníte vykurovaciu tyč. Hlavnou výhodou vykurovacej tyče je to, že dokáže vyhrievať rebrík aj vtedy, keď nie je váš kotol v prevádzke počas letného obdobia.

Pokiaľ chcete, aby váš radiátor slúžil na vykurovanie kúpeľne, tak pri jeho výbere potrebujete tiež zohľadniť umiestnenie v rámci kúpeľne. Rodinný dom si vyžaduje výkonný radiátor, vďaka čomu budú miestnosti dostatočne vykurované. Pri určení výkonu si môžete nechať poradiť od špecialistov, ktorí budú vedieť zohľadniť dĺžku a hĺbku radiátora.

(Zdroj: ML; Foto: Joearg Lantelme / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*