Ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny

Bitcoin a kryptomeny

BRATISLAVA/ADMIN – Spolu s rastúcou cenou Bitcoinu a postupnou adaptáciou Bitcoinu veľkými spoločnosťami sa mnohí zamýšľajú ako kúpiť Bitcoin. Bitcoin a kryptomeny tu s nami budú ešte veľmi dlho, a preto sme pre vás pripravili tento návod ako investovať do Bitcoinu.

Existuje viacero spôsobov ako kúpiť Bitcoin:

  • Nákup bitcoinu u brokera
  • Nákup bitcoinu na kryptoburze
  • Nákup v kryptoautomate

Pre viac informácií vám odporúčame kliknúť sem a prečítať si článok ako kúpiť Bitcoin

Ako nakúpiť Bitcoin cez brokera ?

Vyberajte brokera, ktorý umožní kúpiť skutočný Bitcoin a nie CFD deriváty. Skontrolujte si aké najmenšie množstvo môžete kúpiť. Pri súčasných cenách je dôležité kúpiť zlomok, pretože kurz Bitcoinu sa dnes počíta v desaťtisícoch eur.

Ako funguje nákup Bitcoinu na kryptoburze?

  • Registrácia a vytvorenie konta prostredníctvom e-mailu a hesla.
  • Overenie vašej totožnosti kvôli zákonom proti praniu špinavých peňazí (potrebujete oskenovaný preukazu totožnosti).
  • Vklad v eurách alebo dolároch (bankový prevod, platobná karta, Paypal, atď.) – začnite s malým vkladom, investujte len sumu, ktorú môžete stratiť. Ak budete po investovaní do kryptomien zle spávať kvôli kolísajúcim cenám to znamená, že ste investovali priveľa peňazí!
  • Vyberte požadovanú kryptomenu.
  • Zadajte požadovanú sumu do nákupného formulára a potvrďte.

Kúpa Bitcoinu v kryptoautomate

Krypto automaty sú vo všetkých okresných mestách. Kúpiť do 990 € môžete bez overenia totožnosti, je to jeden z posledných anonymných spôsobov ako kúpiť Bitcoin anonymne. Poplatky sa pohybujú medzi 3 % až 6 % + paušálny poplatok zhruba 14 €. Nie je to lacné najmä ak kupujete Bitcoin za pár euro.

Okrem bitcoinu v našich slovenských kryptoautomatoch nakúpite aj Litecoin, Ethereum, Cardano a iné kryptomeny.

Hľadajte ich v nákupných centrách, hneď vedľa bankomatov.

Mám kúpený Bitcoin, čo teraz ?

Najväčšie zisky zaznamenali tí, ktorí držali Bitcoin alebo aj akcie dlhú dobu po mnoho rokov. Neodporúčame vám preto robiť krátkodobé obchodovanie, ale investovať na dlhé obdobie a investície sa nechytať.

Kryptomeny sú obľúbeným cieľom podvodníkov. Odporúčame ich držať mimo kryptoburzy v kryptopeňaženke.

Čo je krypto peňaženka

Je to softvér, alebo miesto, kam môžete v bezpečí uložiť svoje bitcoiny a iné kryptomeny. Konkrétne ide o softvér, ktorý bol navrhnutý na šifrované ukladanie bitcoinov, postupne dokázal ukladať aj iné mice ako Ethereum a podobne. Tento softvér môže byť spustený na vašom stolnom počítači, notebooku, mobile a môže byť použitý aj na ukladanie mincí, napríklad na USB flash disky. Ak sa obávate hacknutia burzového účtu, potom je krypto peňaženka dobrá možnosť ako si ochrániť kryptomeny.

(Zdroj: MN; Foto: unsplash.com)

1 Komentár Ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny

  1. Krypto penazenku urcite odporucam a to aj hardverovu. Nevidim tiez dovod kupovat bitcoin anonymne cez automat pri tak vysokej marzi.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*