3 tipy, ako efektívne ušetriť
v kancelárii

BRATISLAVA/ADMIN – Ako znížiť náklady na prevádzku kancelárie a najlepšie natrvalo? Možno jednoduchšie, než by ste čakali! Inšpirujte sa našimi 3 tipy, ako na úsporu v kancelárii. Kde všade môžete ušetriť a čo nakupovať vo veľkom? Vrhnite sa s nami na malé zmeny, ktoré vám upravia rozpočet k vašej spokojnosti.

Marketing? Skúste to digitálne

Bez propagácie to dnes nejde, ale kto má platiť za všetky tie letáky a brožúry? Práve preto je dnes ideálny čas, aby ste začali fandiť on-line prostrediu. Vo svete internetu, kde väčšina ľudí trávi veľa času, vzniká priestor, kde sa môžete efektívne zviditeľniť bez toho, aby ste museli financovať fyzické propagačné materiály a produkty.

Ako na to? Pracujte na sieťach, vytvorte si digitálnu vizitku a brožúry v elektronickej podobe. Môžete dokonca napísať aj hodnotný e-book, ktorý vám môže otvoriť dvere u nejedného zákazníka. Taký magnet, ako sa produktu zadarmo hovorí, môže prilákať viac potenciálnych klientov a kupcov – takže aké pravidlá nakoniec dodržiavať? Buďte vidieť! Skôr, než do papierovej nákladnej propagácie skúste na spoluprácu prizvať marketéra.

Stavte na ekológiu

Viete, že ekonomické môže znamenať aj ekologické? Je to tak, keď viete, ako na to. Práve v tomto prípade odporúčame snažiť sa o oboje – stavte na eko friendly a ekonomickú kanceláriu. To prvé je trendy – ukážte svetu, že vám na životnom prostredí záleží. Tiež ide o dôležitý krok pre planétu, ale to vám určite vysvetľovať nemusíme. To druhé? To chceme všetci – ušetriť náklady na podnikanie alebo prevádzku. A ako teda ušetriť? Začnite prvým krokom – porozmýšľajte, ako ušetriť pri tlači a ako lepšie hospodáriť s pravidelnými nákupmi materiálov a pomôcok do kancelárie. Tu platí, že čím viac kancelárskych potrieb nakúpite, tým nižšia bude cena. Nebojte sa teda vyhľadať si najlepšie ponuky a investovať do množstva, aby ste mali najnižší náklad. Navyše vyriešite jednu starosť – budete mať postarané na dlho.

TIP: Malé triky zaistia veľkú úsporu – obojstrannú tlač, elektronická evidencia zmlúv, nákupy ekonomických balení, využitie prístrojov v úspornom režime. Zamyslite sa sami, čo môžete pre svoju kanceláriu ešte urobiť.

Ušetrite pri tlači

Ako sme už spomínali, jednou zo skvelých možností, ako rýchlo ušetriť v kancelárii, je tlač. Ušetriť pri tlači totiž môžete hneď niekoľkými spôsobmi. Okrem ekonomického nákupu papierov je dobré zvážiť, či je vždy nutné tlačiť. Tlačte len nevyhnutné dokumenty, tie ostatné predsa môžete ukladať v elektronickej podobe. Výdavky na tlač vám pomôže znížiť aj obstaranie vhodných náplní do tlačiarní. Nielen originálne tonery vedia kvalitnú tlač. Zvážte nákup lacnejších a nemenej kvalitných alternatívnych tonerov Torex, ktoré znížia náklady na tlač až o 40 %. Hodiť sa vám budú najmä vtedy, ak tlač nie ste schopní obmedziť z prevádzkových dôvodov. Nakoniec však záleží aj na tlačiarni – nezabúdajte prístroj vypínať zo zásuvky, udržiavať ho v dobrom stave a využívať úsporný režim.

TIP: Viete, že v nastavení dokumentu môžete vybrať špeciálne ekonomické písmo?

(Zdroj: wp)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*