Aj šetrenie vedie k inováciám

Bratislava, Admin – Podnikateľské prostredie nie je na Slovensku v najlepšej kondícii, porovnajme si to napríklad s takým Spojený kráľovstvom. Daňový systém a aj samotné dane v Anglicku sú obrovský rozdiel oproti Slovensku. Celková daňová sadzba na Slovensku bola minulý rok 48,6 %, zatiaľ čo v Spojenom kráľovstve to bolo o viac ako 15 % menej – 33,7 %. Briti majú aj zaujímavý systém platenia DPH pre podnikateľov – pokiaľ vaša spoločnosť nemala tržby vyššie ako 81 tisíc £, registrácia k platbe DPH je dobrovoľná. Radosť podnikať.

Utiahnuté opasky
Aj tieto podmienky na podnikanie nútia podnikateľov k uťahovaniu opaskov. Už to nie je také značné, ako keď vypukla kríza, no ešte stále je cítiť neistotu a nestabilitu ekonomickej situácie, čomu vôbec nepomáha ani situácia v Grécku, ktorá sa začala vyhrocovať. Podnikatelia hľadajú rôzne spôsoby, ako ušetriť – tí, ktorí kancelárie nepotrebujú si prenajímajú virtuálne sídla, tí, ktorí ich potrebujú sa snažia prenajať čo najmenšie a potom využiť priestor na maximum. Priestor šetrí aj posuvný systém, ktorý dokáže zväčšiť úžitkový priestor kancelárie aj o niekoľko metrov štvorcových.

Priestor aj na inovácie
Hoci sa opasky uťahujú, stále sa nájde financie na inovácie. Inovácie môžu za to, že sa váš podnik neustále posúva vpred. Ten, kto neinovuje, stagnuje a ten, kto stagnuje, sa už len ťažko rozbehne vpred. Preto sa oplatí investovať do vecí, ktoré môžu váš biznis posunúť vpred aj vtedy, keď je každé euro dobré. Nie sme predsa takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. Jednou z inovácií, ktoré sa začali využívať v podnikaní je aj technicky vyspelá interaktívna tabuľa.

Prečo je obľúbená?
Využíva sa hlavne na firemné prezentácie, a predsa len je to oveľa akčnejšie, ako bez života preklikať prezentáciu v powerpointe. Interaktívna tabuľa očakáva interakciu aj ďalších ľudí, dáva vám viac priestoru urobiť prezentáciu živou a divákom dáva šancu aktívne sa zapájať do prednesu. Takže firma investuje, aby nevidela na poradách zívajúcich kolegov a investícia sa jej zaručene vyplatí.

(Zdroj: Tomáš Turek, Foto: Shutterstock – Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

1 Komentár Aj šetrenie vedie k inováciám

  1. Dobrý den,

    na základě článku http://www.dane-bily.cz/vraceni-dani-nemecka/ se chci zeptat, zda je postup při vrácení daní z Německa stejný pro Čechy i Slováky?

    Děkuji.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Čo robiť, keď nezvládate splácať pôžičky? | Egoodwill.sk

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*