Zmení sa spotrebiteľské správanie Slovákov?

Bratislava, Admin – Dnes sa uskutočnila v Bratislave tlačová konferencia, na ktorej sa zišli zástupcovia viacerých mestských destinácií SR. Banskú Štiavnicu zastupoval Igor Kuhn, Bratislavu Martin Horváth, za Košice pricestovala Iveta Niňajová, Nitru zastupovala Marta Hároníková a Trnavu Michaela Potočárová. Novinárom odprezentovali  svoj zámer združiť sily, aby v tomto roku zrealizovali spoločnú kampaň „Víkend v meste“.

NovyZamok (c)RBS zm

Zámerom tejto iniciatívy je vyzdvihnúť dôvody prečo, kedy a za čím cestovať do miest. Ide o historicky prvú kampaň slovenských destinácií, ktorú predstavili  aj na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2015  s cieľom postupne meniť spotrebiteľské správanie Slovákov.

banskostiavnicka Kalvaria (c) RBS (2)

Ak dovolenka na Slovensku, tak potom vo wellnesse a aquaparku
Z prieskumu, ktorý agentúra TNS Slovakia realizovala vo februári 2014 na vzorke 525 respondentov vo veku 18 – 65 rokov vyplýva, že ak sa Slováci rozhodnú cestovať po Slovensku, tak uprednostňujú kratšie dovolenky vo forme predĺžených víkendov a pobytov spojených s wellnessom a aquaparkom.

Nitra _Nahlad    Nitra 2459 zm

V roku 2013 cestovalo po Slovensku 65 % opýtaných a viac ako polovica (55 %) slovenských cestovateľov preferuje kratšie pobyty v podobe víkendov alebo predĺžených víkendov.

Františkánsky kostol_zdroj_Trnava zmÚčel cestovania je do veľkej miery ovplyvnený dĺžkou samotného pobytu. Jednodňové pobyty využívajú Slováci skôr na prehliadku miest a pamiatok, návštevu kultúrnych akcií a zoologickej záhrady. Víkendové pobyty a predĺžené pobyty trávia radšej oddychovaním a relaxom, prípadne vo wellnessoch, saunách alebo na rôznych procedúrach a masážach. Na dlhšie, týždňové pobyty cestujú Slováci kvôli rekreačnej turistike, návšteve prírodných krás a do kúpeľov na rôzne liečebné procedúry.

Hlavným dôvodom pre cestovanie sú už spomínané wellness pobyty a aquaparky. Tie navštevujú dve pätiny ľudí. Pre ľudí sú dostatočným dôvodom na cestovanie aj naše prírodné krásy, ako národné parky, jaskyne,vodopády, ale taktiež samotné Tatry, či dovolenka strávená hocikde pri vode.

Trnavská brána_zdroj_Trnava zm

Štvrtina cestuje aj kvôli návštevám hradov a zámkov a za poznávaním miest, ich kultúry a histórie.

Festival kumstu remesla a zabavy1 (c) RBS

(Zdroj: Katarína Podracká a Lenka Iľanovská, getCLIENTS, Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*