Zážitok z lyžovania a prírody
v údolí Großarltal v Ski amadé

BRATISLAVA/ADMIN – Športové nasadenie alebo pohodová jazda? Túto otázku si v salzburskom údolí Großarltal klásť nebudete. Pretože každý zjazd sa stane potešením. A údolie Großarltal so svojou turistickou dedinkou Großarl a horolezeckou dedinkou® Hüttschlag má čo ponúknuť aj mimo zjazdoviek.

Na tlačovej konferencii o najzaujímavejších novinkách regiónu Grossarltal v zimnej sezóne 2019/20 vystúpili (zľava) Martina Krišková, Obchodné odd. Rakúskeho veľvyslanectva, Thomas Wirnsperger, konateľ Tourismusverband Grossarltal, MMag. Cornelia Reibach-Stambolija, Obchodná atašé Rakúskeho veľvyslanectva, Dr. Christoph Eisinger, konateľ Ski amadé a PhDr. Jaroslava Pribylincová, konateľka Maxmarketing, s.r.o.

Pohodlní lyžiari preferujú príjemné široké zjazdovky okolo vrchu Kreuzkogel. Milovníci akčnej zábavy ocenia rozmanitosť strediska Ski amadé so 760 km zjazdoviek a 270 vlekmi. K ich najobľúbenejším zjazdovkám patrí náročný freeridový svah „Himmelreich“ a extrémne dlhý zjazd „Berglandroute“. Kým rodičia relaxujú na útulných slnečných terasách, deti svištia coolovým Snow-Parkom a dráhou Fun-Slope. Po návrate zo svahu si celá rodina pochutná na regionálnych pochúťkach v útulných lyžiarskych chatách s výhľadom na zasnežené vrcholy pohoria Vysoké Taury. Novinkou lyžiarskej sezóny 2019/20 je rozšírená rodinná ponuka v údolí s obrovskou dobrodružnou lúkou „Fischbacher-Alm“. Toto obrovské zimné ihrisko s novým vlekom a dopravným pásom je hitom pre všetkých lyžiarov, ale aj pre tých, ktorí si jednoducho užívajú sánkovanie, bobovanie atď.

Pôžitkárske chaty a oddychové zóny

Občas potrebuje oddych dokonca aj ten najväčší športový kanón. Vtedy sa celá rodina stretne v jednej z početných lyžiarskych chát s veľkou slnečnou terasou a regionálnymi špecialitami. Gehwolfalm v obci Großarl je jednou z kvalitne overených gurmánskych chát strediska Ski amadé a ohromuje širokým výberom vín s množstvom jedál pripravených z výrobkov z vlastnej farmy. Na krátky oddych lákajú v údolí Großarltal zvlášť krásne miesta pozdĺž svahov, kde nájdete idylické oddychové zóny, ako je „Naturplatzl“, „Sonnenplatzl“ a „Glocknerplatzl“ s nádherným výhľadom na vrch Großglockner. K dispozícii je v nich bezplatné WLAN pripojenie na internet. Zatiaľ čo mama si vychutnáva panorámu vrchov v národnom parku Vysoké Taury, deti zo smartfónu posielajú svoje selfie a najlepšie fotky a videá zo zábavného parku. Mimochodom: Okrem bezplatného WLAN pripojenia vám pri orientácii v stredisku pomôže bezplatná aplikácia Ski-amadé. Ukáže vám zjazdovky, vleky, lyžiarske chaty, oddychové zóny, vypočítava vašu spotrebu kalórií a vďaka integrovanému navigačnému systému na zjazdové lyžovanie vás dokonale dovedie k vami vybranému cieľu.

 

Ski amadé made my day

Od januára do marca 2020 môžete v údolí Großarltal zažiť perfektnú dovolenku pod heslom „Ski amadé made my day“. Na programe je nielen lyžovanie, ale aj veľa aktivít a zábavy na svahoch aj mimo nich:

„Lyžiarsky deň prírody a pôžitkov“: Lyžovanie za zvuku prvého kikiríkania – to je Skikeriki. V malej exkluzívnej skupine si môžete vychutnať čerstvo upravené svahy. Keď začne oficiálna lyžiarska prevádzka o 9.00 hod., budete už mať za sebou zjazd z výšky viac ako 2 000 metrov a my vám na kopec doručíme chutné regionálne raňajky. Čerstvo posilnení sa potom zveziete do údolia a šup do taxíka. Na druhej strane údolia sú totiž už pripravené snežnice. Na nich sa nedotknutou krajinou s hlbokým snehom presuniete k chate Loosbühelalm v lone nádhernej prírody, kde si dáte kávu a cisársky trhanec. Perfektný zimný deň – pre znalcov a milovníkov prírody končí zábavnou jazdou na saniach späť do údolia.

„My perfect Lady-Skiday“: Perfektný deň počas programu Lady-Skiwoche v údolí Großarltal. Tento deň si je možné zarezervovať iba počas týždňa Lady-Skiwoche v stredu 25. marca 2020. S miestnym lyžiarskym sprievodcom najskôr preskúmate najkrajšie miesta v celej lyžiarskej oblasti – s niekoľkými malými prekvapeniami. Po lyžovaní sa ide rovno na exkluzívnu večeru v gondolovej lanovke Hochbrandbahn. Tím 4-hviezdičkového superior hotela Nesslerhof servíruje výdatnú gala večeru priamo v špeciálne upravenej a štýlovo krytej gondole. Pri každom prechode údolnou stanicou sa podáva jeden zo 4 chodov. V hoteli na vás nakoniec čaká káva a dobre naplnená kúpacia taška s mäkučkým županom, ktorý je tiež vstupenkou do obrovského SPA zariadenia s krytým a vonkajším bazénom, saunou, soľným kúpeľom a relaxačnými miestnosťami. Tak vyzerá perfektný deň počas programu Lady-Skiwoche.

 

NOVINKA od roku 2018/19 – Zážitkové trasy Ski amadé

Lyžovanie a dobré jedlo, to k sebe zaručene patrí. Koniec koncov, spotrebované kalórie treba znova doplniť. Od zimy 2018/19 ponúka údolie Großarltal dve „zážitkové trasy“ – jednu pre gurmánov a jednu pre dobrodruhov. Okrem veľkého množstva zábavy na zjazdovkách je na programe rovnako ako víťazstvo na vrchu Kreuzkogel (2 027 m) aj zastávka v Großarler Troadkasten, novej predajni z dvora s poľnohospodárskymi výrobkami v centre obce Großarl, alebo zastávka v chate spojenej s predajom, Bauernladenstüberl v obci Hüttschlag, ktorá vo svojej syrárni vyrába preukázateľne najlepší plátkový syr v Rakúsku.

 

Pôžitok z prírody mimo zjazdoviek

Údolie Großarltal láka aj na oddych mimo zjazdoviek. Ponúka širokú škálu športových a rekreačných aktivít a azda najpestrejšiu paletu zážitkov v Ski amadé. Možnosti dopĺňajú upravené zimné turistické chodníky, bežecké lyžiarske trate, trasy na turistiku na snežniciach, jazdy na saniach s konským záprahom a obrovská lyžiarska turistická oblasť na vstupe do národného parku Vysoké Taury. TIP: Už niekoľko rokov je okrem lyžiarskeho strediska v zadnej časti údolia Ellmautal sprístupnená aj chata na pasienku Loosbühelalm, ktorý patrí k mnohým inak v lete obhospodarovaným oblastiam a ktorému Großarltal vďačí za svoj podnázov „Údolie pasienkov“. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 769 metrov a ponúka výdatné pochúťky vlastnej výroby. Návštevníci oceňujú chatu ako obľúbenú destináciu pri pešej turistike a vychádzkach na snežniciach. Za malý poplatok si tu môžete požičať sánky a zviezť sa asi 6-kilometrovou cestou až do údolia. Samozrejme, radi tu odpočívajú aj lyžiari, ktorí putujú na vrchol Filzmooshörndl alebo zlyžujú z kopca Loosbühel. Náš tip: „Jedlo z klobúka“ – na železnom klobúku v strede stola si hosť môže ugrilovať malé kúsky mäsa, ku ktorým sa podáva zelenina, chlieb, rôzne omáčky a pod. Min. 4 osoby, nutná rezervácia. Potom si môžete objednať Zwetschkenpofesen (typický vyprážaný zákusok so slivkovým lekvárom) s vanilkovou zmrzlinou a domáci limbový likér. Chutné.

Zažite prírodu s programom BERG-GESUND

Aktívny program „BERG-GESUND“ ponúka intenzívne horské zážitky. Na programe sú lyžiarske trasy plné výziev, turistika na snežniciach so sprievodcom, lezenie po ľade a prechádzky s rangerom národného parku. Pre hostí z približne 110 členských prevádzok je účasť bezplatná. Turistické sprevádzanie zabezpečujú vynikajúco zaškolení turistickí sprievodcovia a certifikovaní horskí a lyžiarski inštruktori. Všetky aktivity sa uskutočňujú za účasti minimálne 1 osoby a sú bezplatné pre hostí členských prevádzok, registrácia prebieha online až do predvečera danej aktivity. Potrebné vybavenie (snežnice, turistické lyžiarske vybavenie, ferratovú súpravu, …) si je možné rezervovať ihneď po registrácii a bude vám poskytnuté za malý poplatok. Transfer na východiskové miesta sa uskutočňuje verejnou dopravou alebo turistickým autobusom. Kompletný program turistických a horských aktivít, ako aj aktuálny zoznam partnerských prevádzok nájdete na stránke www.berg-gesund.at.

(Zdroj: Jarka Pribylincová, Maxmarketing; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*