Vianočný benefičný koncert pre opustené deti

Bratislava, Admin – Úsmev dieťaťa je vzácny okamih. Mnohí z nás si bez neho vianočný čas ani nedokážu predstaviť. Potešiť tých najmenších v rodine je nesmierne dôležité, ak nie to prvoradé. No sú aj deti, ktoré sa so svojou túžbou po radosti nemajú na koho obrátiť. A práve im prináša Spoločnosť Úsmev ako dar už po 32-krát Vianočný benefičný koncert.
Vianočný benefičný koncert Spoločnosti Úsmev ako dar pre deti z detských domovov, náhradných a sociálne znevýhodnených rodín sa uskutoční vo štvrtok 11. 12. 2014 o 16.00 hod. v Incheba Expo Aréne v Bratislave.

usmev ako dar K5_A0407Koncertu sa zúčastní viac ako 1000 detí zo 66 detských domovov z celého Slovenska. Slávnostným galavečerom ich budú sprevádzať: Adela Banášová, Katka Brychtová, Milan „Junior“ Zimnýkoval, Majo Miezga, Juraj Kemka a Matej Cifra „Sajfa“.
Svojimi vystúpeniami ich potešia známi umelci slovenskej populárnej scény: Dominika Mirgová, Dara Rolins, Rytmus, Laci Strike, Peter Cmorík, Adam Ďurica, Anita Soul, Peter Lipa, Fragile, Cigánski diabli, Lúčnica a ďalší.

 usmev ako dar K5_A0301

Vianoce sú časom blízkosti. Časom, kedy si dokážeme vychutnať prítomnosť svojich najbližších. A tiež časom, kedy máme príležitosť naplno si uvedomiť hĺbku straty, ktorú opustené deti zažili. Alebo skôr zažívajú, pretože neprítomnosť rodičov bolestne pociťujú každý deň. Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar vznikol v roku 1982 z potreby vniesť do života týchto detí, nielen radosť, ale najmä záujem. V mnohých prípadoch sa práve nezáujmom začalo ich strádanie, a naopak, je to záujem, ktorý im môže poskytnúť to, čo potrebujú – rodinu, prijatie a účasť na ich životoch.
V rámci galaprogramu sa už po 15. krát udelí Cena Milana Rúfusa. Ide o morálne ocenenie osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o sociálnu pomoc pre tých, ktorí sú na ňu odkázaní. Ocenenie odovzdá zakladateľ Spoločnosti Úsmev ako dar Július Hron.

usmev ako dar IMG_1589

Deti počas benefičného koncertu nebudú len v hľadisku. Diváci v sále i diváci RTVS ich budú môcť uvidieť po boku známych umelcov priamo na pódiu. Svojím nadaním tak potvrdia, že aj v ťažkých podmienkach sa môže zrodiť talent a vyklíčiť chuť niečo v živote dokázať. Záznam z tohtoročného Vianočného benefičného koncertu Úsmev ako dar si môžete pozrieť na obrazovkách Jednotky RTVS 24. 12. 2014 o 13.30 hod.

new_logo.eps

Zaslaním jednorazovej darcovskej SMS v tvare DMS USMEV na číslo 877 darujete v prospech opustených detí 2 €. Pravidelnú mesačnú darcovskú SMS v hodnote 2 € si môžete aktivovať správou v tvare SMS START USMEV na čísle 877. Vaša podpora pomôže opusteným a ohrozeným deťom prežiť plnohodnotné detstvo. Bližšie info nájdete na www.usmev.sk , www.nahradnarodina.sk .

(Zdroj: Slávka Liptáková, PR manažérka SPDDD Úsmev ako dar, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*