Veľké sny potrebujú malú pomoc

Admin, 08. 11. 2013 - „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je mottom aktuálneho, v poradí už 15. ročníka Hodiny deťom, ktorého cieľom je i tomto roku získať finančné prostriedky na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti zo všetkých regiónov Slovenska. Od roku 1999 podporuje Nadácia

pre deti Slovenska prostredníctvom fondu Hodina deťom projekty pre deti zdravé i choré, talentované, sociálne slabé či hendikepované; v rodinách, školách, centrách voľného času, nízkoprahových kluboch, komunitách i v detských domovoch. Podporené projekty zároveň myslia aj na mladých ľudí opúšťajúcich detské domovy a dôležitých dospelých, ktorí majú na život a budúcnosť detí vo svojom okolí a v našej krajine zásadný vplyv – teda rodičov, starých rodičov, učiteľov, vedúcich krúžkov, trénerov, ale aj aktívnych jednotlivcov v komunitách, a pod.

hd-tlacovka-zm

Za 14 rokov podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom viac ako 1525 projektov v sume 4 491 977,94 EUR. V minulom roku to bolo 48 projektov v sume 191 218,21 EUR a priamy prínos z realizovaných aktivít malo viac ako 6 900 detí a mladých ľudí. Realizované projekty však majú ďalekosiahly dopad i na širšie komunity; v rámci minulého ročníka to bolo 49 267 ľudí.
„Hodina deťom má počas svojej existencie nepochybne veľký dopad na mnohé deti na Slovensku. Na každom kroku nájdete niekoho, kto povie: „Aj mne Hodina deťom pomohla!“ – a najmä tým sa šíri jej dobré meno.“ Emília Vášáryová, čestná predsedníčka Hodiny deťom
„Rozhodnutie, či sa staneme generálnym partnerom zbierky aj po druhýkrát, bolo pre nás jednoznačné. V projekte vidíme zmysel aj budúcnosť. Jednoducho chceme, aby sa našim deťom plnili ich veľké sny.“ Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera

Ako možno podporiť Hodinu deťom v jej 15. ročníku:
• Zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 a darovaním hodinovej mzdy v hodnote 4 € až do 31. marca 2014
• Darovaním ľubovoľného finančného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov počas verejnej zbierky v uliciach v termíne 13. – 15. novembra 2013
• Zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 alebo zavolaním na pevnú linku 14 222 v nedeľu 8. decembra 2013 počas TV šou Hodina deťom
• Zriadením trvalého alebo jednorazového bankového príkazu alebo prostredníctvom on-line formulára na www.nds.sk

Zbierka v uliciach
Po prvý krát bude možné podporiť zbierku v uliciach až počas troch dní; od 13. do 15. novembra 2013 tak stretnete v uliciach 72 miest a obcí Slovenska takmer 1900 dobrovoľníkov, ktorí vás oslovia a za váš dobrovoľný príspevok vám venujú odznak HUGA – kamaráta všetkých detí. Každý dobrovoľník bude počas zbierky opatrený identifikačnými prvkami v podobe žltej pokladničky s motívom HUGA, logom Nadácie pre deti Slovenska a logom Hodiny deťom. Každá pokladnička bude prelepená bielymi nálepkami s postavičkou HUGA a textom „Hodina deťom a www.hodinadetom.sk“ i nálepkou s číslom povolenia zbierky a číslom pokladničky. S cieľom čo najviac ochrániť dobré meno zbierky a čo najviac zabrániť možnému zneužitiu, bude každá pokladnička vybavená špecifickým prvkom – hologramovou nálepkou s jedinečným identifikačným číslom. Najväčším mestom, v ktorom sa bude zbierka konať je Bratislava, „najkratšou“ obcou je Lok, najvýchodnejšie zapojenou obcou je Podhoroď, najjužnejšie Komárno, najsevernejšou Čadca a tou najzápadnejšou je Lozorno.

Benefičné pečenie s Potten&Pannen
Možnosť podporiť Hodinu deťom je aktuálna i v sobotu 16. novembra 2013 od 14:00 do 18:00 hodiny v OC Centrál Bratislava a to formou zakúpenia si ručne vyrábaného medovníčka. Osobne sa na vás tešia Adela Banášová, Roman Juraško, Lenka Šoóšová, Iveta Malachovská, Barbora Rakovská, Miro Jaroš a ďalší. Pekné popoludnie zažijú nielen mamičky s deťmi, ale i milovníci pečenia v podobe workshopu o príprave medovníkov, či návodu, ako si pripraviť pravú domácu polevu.

Benefičná aukcia Hodiny deťom
Vďaka dlhoročnej podpore slovenských umelcov, ktorí každý rok darujú svoje diela (predovšetkým fotografie, no i maľby a sochy) na dobročinný účel, dochádza k prepojeniu sveta detí, umelcov, ale i dražiteľov z radov podnikateľských subjektov, či známych osobností Slovenska. 12. ročník Benefičnej aukcie sa uskutoční pod záštitou Stredoeurópskeho domu fotografie a za podpory aukčnej spoločnosti SOGA vo štvrtok 21. novembra 2013 v hoteli Lindner v Bratislave. Počas dvanástich rokov eventu podarilo vydražiť 614 diel v hodnote 203 519 €.

TV šou
Dych vyrážajúce stávky i známi umelci v netradičných vystúpeniach za podpory talentovaných detí podporených z fondu Hodina deťom… to je len malá časť zážitku, na ktorý sa môžete tešiť počas priameho prenosu TV šou na Jednotke RTVS v nedeľu 8. decembra od 20:20 hodiny. Priamo počas šou môžete volať do štúdia a porozprávať sa so známymi osobnosťami ako Sona Müllerová, Beáta Dubasová, bratia Hochschornerovci, Eva Pavlíková, Veronika Vadovičová, Štefan Nosáľ, Marcel Merčiak, Ľudovít Ludha, ai.
Večerom vás pritom budú sprevádzať obľúbení moderátori Martin Nikodým, Petra Bernasovská, Iveta Malachovská i Andrej Bičan. V umeleckých a zábavných číslach či napínavých stávkach vás svojím umením potešia a zmyslom pre humor možno prekvapia a určite strhnú napríklad Mirka Partlová, Filip Jančík, Filip Tůma, Čarovné ostrohy, ale i Virtuoso, Mufuza, Kochanski band a mnohí ďalší; pričom všetci umelci vystupujú v šou bez nároku na honorár.

I keď samotná kampaň bude trvať do polovice decembra, Hodinu deťom je možné podporiť až do 31.marca 2014. Na Hugove meniny, 1. apríla, sa verejnosť dozvie, koľko finančných prostriedkov sa podarilo vyzbierať. Ktoré organizácie boli na základe vyhodnotenia odbornými komisiami podporené a ktoré konkrétne projekty sa v ďalšom roku vďaka Hodine deťom budú realizovať, vyhlásime 1. júna 2014.

Všetky podporené projekty i jednotlivé realizované aktivity je možné si pozrieť priamo v on-line aplikácii, ktorú plnia samotní grantisti v reálnom čase na www.hodinadetom.sk alebo www.nds.sk.

Ďakujeme všetkým nezištným darcom, dobrovoľníkom i podporovateľom a sympatizantom zbierky Hodina deťom, vďaka pomoci ktorých sa nám podarilo dosiaľ urobiť veľmi veľa pre krajšie detstvo detí na Slovensku a ich lepšiu budúcnosť… a tešíme sa na všetky ďalšie prospešné aktivity pre deti a mladých ľudí, ktoré budeme môcť spolu podporiť v aktuálnom jubilejnom 15.ročníku Hodiny deťom!

(Martina Slušná)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*