V Nitre pochodovalo 170 ľudí proti hladu

Admin, 04.06..2012 - V sobotu 2. júna prišlo v Nitre podporiť myšlienku celosvetovej kampane boja proti hladu takmer 170 zamestnancov TNT a ich priateľov vo forme pochodu. Počas pochodu vyzbierali 3400 Eur pre program Nasýtenie detí v školách

, ktorý sa organizuje pod záštitou najväčšej humanitárnej organizácie na svete – Svetového potravinového programu OSN (WFP). Táto akcia bola súčasťou v poradí už 10. ročníka akcie End Hunger: Walk the World (Zastavme hlad, obíďme svet), ktorá vznikla z nápadu zamestnanca TNT a dnes ju zaštiťuje WFP. Išlo pritom nielen o jubilejný desiaty ročník akcie, ale aj o 10 rokov spolupráce s TNT Express ako jej hlavným partnerom a sponzorom.
“Sme radi, že dobrú myšlienku tento rok podporilo takmer 170 zamestnancov TNT a ich priateľov. Týmto spôsobom sa snažíme každoročne aktívne pomôcť a upozorniť na zásadný problém nedostatku jedla vo svete,” hovorí Dino Ajanović, generálny riaditeľ TNT Express.
End Hunger: Walk the World má formu pochodu, v rámci ktorého vyjdú do ulíc v mestách po celom svete desiatky tisíc zamestnancov WFP a TNT, ich rodinných príslušníkov a priateľov, aby oblečení do tričiek s logom akcie upozornili miestne vlády, autority, podnikateľov, ale i verejnosť na najväčší problém ľudstva – hladomor. Pochody sa uskutočnili v Austrálii, Kambodži, Číne, Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Malajzii, Rusku, USA, Švajčiarsku, Singapure, vo Švédsku, Veľkej Británii, na Novom Zélande a mnohých ďalších krajinách. Mnohé z nich podporujú miestne celebrity, vládne autority a osobnosti.
Takmer miliarda ľudí trpí na svete hladom. Až 6,5 milióna detí sa každoročne nedožije 5 rokov, pretože sú od hladu príliš slabé, aby odolali akejkoľvek aj tej najslabšej chorobe. Každých 5 sekúnd zomrie jedno dieťa na hlad alebo následky s ním súvisiace. V súčasnosti trpí chronickým hladom 300 miliónov detí. Asi 100 miliónov detí nechodí do školy, najčastejšie kvôli chudobe a hladu. A tieto čísla sa každým rokom zhoršujú. Svetovému potravinovému programu OSN pritom stačí v priemere iba 34 USD na celoročné nasýtenie jedného dieťaťa počas školského roka. To je 19 centov na dieťa na deň!
Keďže na Slovensku nemá organizácia WFP priame zastúpenie, organizáciu akcie zastrešuje a plne financuje spoločnosť TNT Express Worldwide spol. s r.o.
Prostriedky, vyzbierané v rámci pochodu, putujú na konto Svetového potravinového programu OSN (WFP) na program Nasýtenie detí v školách.

(rm)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*