Taliansko je plné krásnych pláží a magickej histórie

Taliansko, Admin – Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie Taliansko? Pizza, špagety, futbal, Rím, Ferrari, temperament, káva, móda, krásni muži a ženy, Frederico Fellini? A kde je nezabudnuteľná dovolenka? Pretože taká dovolenka v Taliansku je. Plná skvelého jedla, vína, kávy, čarovných pláží a nezabudnuteľných dní. Kde sa však vybrať, aby ste si to užili? Záleží to od toho, či chcete užívať pláže, spoznávať historické pamiatky alebo kombinovať obe tieto činnosti?

Najkrajšie pláže v Taliansku
Jedny z najkrajších pláží v Taliansku nájdete v oblasti Puglia. Najobľúbenejším miestom v tomto regióne je mestečko Gargano. Nájdete tu biely piesok, priesvitnú vodu a skvelé miesto pre rodinné obedy na pláži. Ďalším rajom na svete, kde nájdete pláže o akých sa vám snívalo a zároveň poriadny kus histórie je Kalábria. Mix gréckej a talianskej architektúry, kultúry, chutí, vône a reči.

Špička talianskej čižmy, najjužnejšie miesto, kde cítite príjemnú vôňu olív, pomarančov a slaného vzduchu z mora. Miesto, kde je  voda tyrkysová a piesok jemnejší ako osemkrát destilovaná vodka. Pláže, z ktorých sa vám nebude nikdy chcieť odísť, preto si zoberte so sebou jedlo a fľašku MyBottle s vodou, urobte si piknik a strávte tam celý deň. Alebo ktorákoľvek pláž na Sicílii, Capri či Sardínii.

Nadýchnite sa talianskej histórie
„Vidieť Rím“ a zomrieť nedáva vôbec zmysel, prečo zomierať po tom, čo uvidíte jedno z najkrajších miest na svete? Zaiste ho budete chcieť vidieť znovu. Malo by sa to zmeniť na „žiť čo najdlhšie a vidieť Rím čo najviackrát“. Koloseum, Via Appia, Bazilika a Námestie sv. Petra, túlanie sa uličkami a blúdenie po maličkých rodinných kaviarňach a reštauráciach. Toto je Rím.

Napísať o všetkých talianskych mestách, ktoré stojí za to vidieť by bolo na dlhší román. Ale určite nevynechajte ani Miláno, Bolognu, Pisu, Benátky, Trapani, Florenciu, Bari či Palermo. Kúpte si letenky do Talianska ešte dnes, nech stihnete spoznať všetku krásu, ktorú Taliansko skrýva a zároveň vám ju ponúka.

(Zdroj: Tomáš Turek, Foto: Shutterstock– Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*