Slovenskí škôlkari chcú byť zdraví ako rybičky!

Sovičky z Materskej školy Lachova.

BRATISLAVA/ADMIN – Možno ste už počuli, že to najdôležitejšie, čo v živote potrebujeme vedieť, sa naučíme v škôlke. O samotnom výroku môžeme polemizovať, no určite sa však zhodneme na tom, že čím skôr začneme naše deti učiť, ako sa starať o svoje zdravie, tým lepšie. Slovenskí škôlkari chcú byť zdraví ako rybičky, preto sa naučili, čo pre to môžu každý deň urobiť.

To, že vitamíny sú pre naše zdravie dôležité, učíme už malé deti. No nielen vitamíny sú pre rozvoj počas prvých rokov života zásadné. Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny pozitívne ovplyvňujú vývoj mozgu a nervovej sústavy, pomáhajú zlepšiť pamäť, sústredenie a bystrosť, čo je pre škôlkarov veľmi dôležité.

Omega-3 nájdeme najmä v rybách, tie však mnoho detí odmieta jesť. Kde však nezaberajú ryby, prichádzajú na rad Rybičky – žuvacie kapsule v tvare rybičiek s vyváženým obsahom omega-3 aj všetkých potrebných vitamínov. OmegaMarine Rybičky od spoločnosti NaturaMed sú sladené stéviou, vďaka čomu si ich deti zamilujú a radi si na nich pochutnajú aj dvakrát denne.

Našou prioritou je starať sa o zdravie ľudí všetkých vekových kategórií. Dovolím si tvrdiť, že práve deti sú priorita číslo jeden pre každého jedného rodiča. My sme veľmi radi, že sa nám podarilo vytvoriť kvalitné vitamíny pre deti, ktoré im napomáhajú vytvárať si silnú imunitu a zároveň im chutia, pretože deti sú naša budúcnosť,“ doplnila Alexandra Melicherová, PR špecialista v spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals.

Súťaž s Rybičkami

S rybičkami sa spájala aj súťaž, ktorú si spoločnosť NaturaMed pripravila pre slovenských škôlkarov. Ich úlohou bolo nakresliť domov pre rybku Omegu. Do súťaže sa zapojilo 44 tried z vyše 20 materských škôl v Bratislavskom kraji. Všetky triedy dostali okrem výkresov aj zásobu vitamínov OmegaMarine Rybičky pre všetky deti v triede na celý mesiac a následne sa už spoločne tvorilo.

Na originálnych kresbách a kolážach morského dna si deti naozaj dali záležať a naplno prejavili svoje kreatívne hlavičky a šikovné ruky. Každá z kresieb bola jedinečná, no víťazom peňažnej výhry 1 000 € sa mohla stať len jedna škôlka. V žrebovaní sa šťastie usmialo na triedu Sovičky z Materskej školy Lachova.

Veľmi nás potešila účasť škôlok v našej súťaži. Chceli by sme poďakovať všetkým zúčastneným škôlkam a všetkým detičkám, ktoré nás veľmi prekvapili svojou kreativitou v nádherných kresbách, preto bolo pre nás veľmi ťažké vybrať výhercu a rozhodli sme sa pre náhodné žrebovanie,“ dodala ešte Alexandra.

Všetky zapojené triedy si okrem vitamínov a drobných darčekov odnášajú aj nový poznatok o tom, prečo sú rybky pre naše zdravie dôležité a ako jednoducho možno pomáhať nášmu telu. To je rozhodne múdra vec, ktorú sa deti majú naučiť už v škôlke.

(Zdroj: Vladimír Pabiš, PRime time; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*