Užite si skvelú dovolenku na Slovensku

Bratislava, Admin – Hľadáte už teraz ideálne miesto na dovolenku? Možno by ste sa mohli zamyslieť nielen nad prímorskými krajinami, ale aj nad Slovenskom. Dôvodov je na to hneď niekoľko, len čítajte ďalej.

Malebný vidiek a ľudová architektúra
Zažiť tradície z rôznych regiónov a dozvedieť sa na vlastné oči, ako sa kedysi žilo, je na nezaplatenie. Vo viacerých prírodných skanzenoch nájdete idylickú architektúru a pokoj mimo ruchu miest. Navštívte napríklad Vlkolínec, Pribylinu, Čičmany, Vychylovku či Brestovú. Ľudové zvyky sa však zachovali aj v podobe salašov, ktoré v poslednej dobe zažívajú veľký úspech. Nie nadarmo, veď kto by si nechcel priamo na salaši pochutnať na čerstvých syroch či korbáčikoch a ešte aj vidieť ich výrobu naživo.

Nádherná príroda
Minerálne pramene, turistické chodníky a podzemné jaskyne. Krásy našej prírody sa nedajú len tak opomenúť. Nadšení turisti si prídu na svoje vďaka rozsiahlej sieti trás a chodníkov, ktoré sa skrývajú v našich deviatich národných parkoch, ako aj iných pohoriach. Môžete si pritom vybrať celodenné túru alebo len náročnejšiu prechádzku. O nič nie sú ukrátení ani milovníci minerálnych prameňov, z ktorých vyrástlo niekoľko kúpeľov, či jaskýň.

Bez zbytočných problémov
Načo si komplikovať čas oddychu zbytočnými jazykovými bariérami? Tie pri dovolenke v domácej krajine riešiť nemusíte. To isté platí aj pre ubytovanie. Na Slovensku ho nájdete možno o čosi jednoduchšie. Najmä v prípade špeciálnych požiadaviek vás nebude trápiť jazykový problém. Ako nájdete takúto dovolenku najrýchlejšie? Stačí si zadať do vyhľadávača „ubytovanie na Slovensku“ a vysype sa na vás množstvo ponúk. V prípade dovolenky na Slovensku sa vyhnete aj prípadným črevným problémom z exotickej stravy a ak sa vyskytne aj nejaká neočakávaná udalosť, môžete sa poľahky vybrať domov. Veď to je len kúsok.

(Zdroj: Kiskatravel.sk; Foto: Archív agentúry; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*