Školáci z Prešova dostali počítače od Nadácie Edymax

Prešov, Admin, 16. 4. 2014 - Deti z Klubu nadaných detí pri Základnej škole Šmeralova si dnes vyskúšali 20 notebookov, ktoré Klubu nadaných detí darovala Nadácia Edymax. Počítače dnes od zástupcu Nadácie Edymax, prevzali okrem školákov aj Ľuboš Lukáč, zakladateľ Klubu

nadaných detí a Ľubomír Bodnár, riaditeľ Základnej školy Šmeralova v Prešove.

foto_1_Edymax zm

Notebooky budú slúžiť v rámci vyučovania všeobecno-vzdelávacích predmetov s cieľom upevňovania učiva, ale aj vytvárania ročníkových prác, projektových prác, vyhľadávania informácií a realizáciu projektov pre deti (IQáčik – logické sústredenie nadaných detí, práca s textovým dokumentom, fotografiou, vytváranie webových stránok a prezentácií), aj príprava jednoduchých programov pre mladších spolužiakov.

foto_4_Edymax zm

Veríme, že naše notebooky pomôžu školákom trénovať ich počítačové zručnosti a zlepšia ich vyhliadky na ďalšie štúdium,“ vysvetľuje Marek Kuchta, generálny riaditeľ spoločnosti Edymax a zakladateľ Nadácie Edymax, a dodáva „Podporu vzdelávania považujeme za kľúčovú pre rozvoj nášho regiónu. Pri obsadzovaní pracovných pozícií pre našich klientov narážame až príliš často na nedostatok odborne vzdelaných absolventov. Aj preto sa aktivity Nadácie Edymax zameriavajú na podporu školstva už od úrovne základných škol.“

foto_2_Edymax zm

„Veľmi nás potešil tento dar, ktorý bude veľkým prínosom pri práci s intelektovo nadanými žiakmi Klubu nadaných detí, ale aj našej školy. Verím, že vďaka tomuto daru sa deti dokážu naplno realizovať v oblasti informačných a komunikačných technológií,“ hovorí Ľuboš Lukáč, zakladateľ Klubu nadaných detí.

foto_3_Edymax

„Sme vďační všetkým darcom a vítame každý dar, ktorý pomôže našej škole a nášmu klubu rozvíjať potenciál našich detí,“ dodáva Ľubomír Bodnár, riaditeľ Základnej školy.
„Super – máme počítače!!! 🙂 “ hovoria školáci.

(Monika Vontszeműová )

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*